Wiadomości

  • 22 czerwca 2024
  • wyświetleń: 500

[ZDJĘCIA] Zakończyła się kolejna edycja akcji „Edukujemy na 7" - podsumowanie

Było głośno, radośnie i przede wszystkim Trójkolorowo! Piłkarze GKS-u Tychy wspólnie z Dariuszem Banasikiem bardzo mocno zaangażowali się w kolejną edycję akcji „Edukujemy na 7”. W trakcie sezonu klubowa delegacja odwiedziła szesnaście szkół. Podczas wizyt przedstawiciele klubu spotkali się z grupą około czterech tysięcy dzieci i mieli okazję zaszczepić w nich miłość do kibicowania zielono-czarno-czerwonym barwom.

Zakończyła się kolejna edycja akcji „Edukujemy na 7" · fot. GKS Tychy


- W trakcie spotkań byłem pod dużym wrażeniem przygotowania dzieci. Bardzo dobrze znały one kibicowskie piosenki i dopingowały zawodników na wejściu. Wszyscy praktycznie byli ubrani w koszulki meczowe czy szaliki, dlatego wielkie brawa należą się naszym najmłodszym fanom - mówi Krzysztof Kajzer, koordynator akcji „Edukujemy na 7”.

- Uczniowie, rodzice i nauczyciele bardzo entuzjastycznie podchodzili do spotkań z piłkarzami. Wszyscy byli bardzo mocno zaangażowani. Każdy z nich chciał zagrać chociaż przez chwilę z piłkarzami czy zdobyć od nich autograf. Nasi uczniowie sami dopytywali, kiedy będzie już mecz, bo chcieli kibicować na stadionie - dodaje Katarzyna Brzezinka, wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 10 w Tychach.

Tegoroczna edycja jest kontynuacją akcji „Edukujemy na 7”, którą kibice w Tychach znają już doskonale. W tym sezonie oferta została jednak mocno rozbudowana. Poza odwiedzinami w szkołach, dzieci za obecności na spotkaniach rozgrywanych na Stadionie Miejskim otrzymywały karty z wizerunkiem zawodników.

- Wszystko rozpoczęło się od wrześniowego meczu z Motorem Lublin. Dzieci mogły zbierać karty nie tylko w trakcie spotkań, ale i podczas otwarcia FanStore czy eventów promocyjnych w Gemini Park. Łącznie rozdaliśmy około 7,5 tysiąca kart - podkreśla Krzysztof Kajzer.

Dwudziestu pięciu młodych fanów, którzy uzyskali najlepszy wynik z uzbieranych kart wyprowadziło zawodników na murawę podczas ostatniej kolejki ligowej z Górnikiem Łęczna.

- Akcja bardzo nam się podobała. Do tej pory regularnie chodzę na mecze i bardzo lubię oglądać na boisku piłkarzy. Już nie mogę się doczekać, kiedy będę miał okazję złapać ich za rękę i wyjść ze swoim idolem na murawę - zaznacza Mateusz, jeden z uczestników akcji.

Na boisku zameldowali się nie tylko najbardziej aktywni kibice, ale i uczestnicy międzyszkolnej rywalizacji. Ostatnim z obszarów programu „Edukujemy na 7” był turniej piłkarski, który miał wyłonić najlepsze drużyny w Tychach. W sumie w rozgrywkach szkół podstawowych wzięło udział ponad 200 dzieci - Główną nagrodą w turnieju był mecz na murawie stadionu w przerwie niedzielnego spotkania z Górnikiem Łęczna. Na tym nie koniec, bo dla zwycięzcy przewidziana była dodatkowa nagroda niespodzianka, którą klub ogłosił po zakończeniu finału.

Akcja „Edukujemy na 7” dobiega końca i pod wieloma względami przejdzie ona do historii. Już teraz klub dziękuje wszystkim młodym kibicom za doping, a rodzicom i nauczycielom za otwartość i fantastyczne przyjęcie w szkołach. Wasza gościnność i zaangażowanie były po prostu wzorowe!

ar / tychy.info

źródło: GKS Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.