• 13 czerwca 2024
  • 15 czerwca 2024
  • wyświetleń: 1017

Andrzej Borowiec II wicemistrzem Europy w judo!

W dniach 6-9 czerwca w stolicy Bośni i Hercegowiny - Sarajewie - rozegrano 4-dniowy turniej mistrzostw Europy judo w kategorii Masters. Reprezentacja Polski weteranów liczyła łącznie 37 zawodników, w tym 4 osoby w nowej konkurencji ne-waza (walki parterowe). Andrzej Borowiec z klubu Gwardia Tychy zajął trzecie miejsce!

Andrzej Borowiec II wicemistrzem Europy w judo! · fot. Gwardia Tychy

W turnieju udział brało 727 judoków z 35 krajów. Po raz pierwszy w historii został rozegrany również turniej w nowej konkurencji Ne-Waza (parter) do której zgłosił się trener Gwardii Tychy Andrzej Borowiec. Konkurencja ta została rozegrana w połączonych kategoriach wiekowych M1-M3 (-100 kg), a walki w parterze drugiego dnia odbywały się tylko w jednej kategorii wagowej. Andrzej Borowiec po dwóch bardzo mocnych pojedynkach zajął trzecie miejsce!

To już drugi tytuł mistrzostw Europy w tym roku dla Tychów - przyp. Andrzej wywalczył dwa tygodnie temu srebrny medal podczas ME w Ju-Jitsu (Niemcy).

Po zakończeniu rywalizacji polska drużyna uplasowała się w klasyfikacji medalowej na 13 miejscu zdobywając łącznie 11 medali w tym: 2 złote, 3 srebrne i 6 brązowych, a także bardzo wysokie V miejsca (6-krotnie) oraz dwa VII miejsca. Ponadto zespół zawodników w kat. M5 wywalczył drużynowo brązowy medal.