Wiadomości

  • 12 czerwca 2024
  • wyświetleń: 1344

Awaria zasilania. Na jednej z linii zamiast trolejbusów jeżdżą czerwone autobusy

W jednej z podstacji zasilających trolejbusową sieć trakcyjną wystąpiła poważna awaria. W jej wyniku część sieci, w tym obszar terenów przemysłowych została pozbawiona napięcia. Z tego powodu czasowo skrócona została trasa linii "C", a w celu ograniczenia negatywnych skutków dla pasażerów, wprowadzono również autobusową komunikację zastępczą, głównie do obsługi linii "D" - poinformowały w środę (12 czerwca) rano Tyskie Linie Trolejbusowe.

Awaria zasilania. Na jednej z linii zamiast trolejbusów jeżdżą czerwone autobusy
Awaria zasilania. Na jednej z linii zamiast trolejbusów jeżdżą czerwone autobusy · fot. TLT


Na tej linii najczęściej spotkacie charakterystyczne czerwone autobusy, które tymczasowo TLT eksploatuje dzięki uprzejmości Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Sosnowcu. Pojazdy te różnią się standardem od trolejbusów, ale pozwalają zachować ciągłość kursowania.

"Obiekt, który uległ uszkodzeniu jest objęty gwarancją, przeszedł kompleksową modernizację nieco ponad rok temu. Wykonawca dokłada wszelkich starań, aby jak najszybciej przywrócić go do sprawności. Do tego czasu prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość, a za ewentualne niedogodności najmocniej przepraszamy" - czytamy w komunikacie TLT.

Loading...

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.