Wiadomości

  • 21 maja 2024
  • 8 czerwca 2024
  • wyświetleń: 4723

[ZDJĘCIA] Posadź drzewo dla swojego dziecka! Pierwsza odsłona akcji za nami!

Za nami:

Tyszanie, którym urodziło się dziecko w 2023 roku, mogą uczcić ten moment, sadząc drzewo na jednym z wybranych terenów zielonych w Tychach. Wydarzenie trwa od 3 do 6 czerwca. Zobaczcie zdjęcia z pierwszego dnia akcji!

Pierwsze Rodzinne Sadzenie Drzew w Miejskim Parku Solidarności i Parku Suble - 03.06.2024 · fot. UM Tychy


W pierwszym dniu - w poniedziałek 3 czerwca rodzice dzieci urodzonych w 2023 roku posadzili symboliczne drzewa w Parku Miejskim Solidarności oraz w Parku Suble. W tym roku w ramach akcji zostanie łącznie posadzonych 100 drzew - klony pospolite, wiśnie piłkowane 'Shirotae', wiśnie piłkowane 'Sunset Boulevard' oraz lipy drobnolistne.

To już 3 edycja rodzinnego sadzenia drzew. Od początku akcji w 2022 roku rodzice nowo narodzonych tyszan posadzili 190 drzew m.in. dęby, brzozy, tulipanowce, klony, magnolie, topole oraz lipy, tworząc przy tym miejsca o szczególnym znaczeniu sentymentalnym, upamiętniające ten wyjątkowy moment w ich życiu.

Jak wziąć udział w akcji sadzenia drzew?Posadzenie drzewa upamiętniającego narodziny dziecka jest całkowicie bezpłatne, a o udziale w akcji decyduje kolejność zgłoszeń. W dniu nasadzenia organizatorzy przygotują niezbędne narzędzia i wyposażenie. Drzewa sadzone będą w godzinach 12.00 - 15.00. Na miejscu będą pracownicy Tyskiego Zakładu Usług Komunalnych, którzy posłużą fachowymi radami.

Drzewa sadzone będą w Parku Suble, Rodzinnym Parku bł. Karoliny, Parku Górniczym, Parku Niedźwiadków, Miejskim Parku Solidarności, na skwerze przy ul. Dębowej.

Zgłoszenia są przyjmowane poprzez formularz internetowy do 31 maja do godziny 12.00.

Formularz znajdziecie na stronie Miasta Tychy: https://umtychy.pl/artykul/9080/posadz-drzewo-dla-swojego-dziecka

ar / tychy.info

źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.