Wiadomości

  • 19 maja 2024
  • 23 maja 2024
  • wyświetleń: 10043

[Historyczne zdjęcie] Wypoczynek na Paprocanach w latach 70.

Robi się coraz cieplej. Tym razem w cyklu "Historyczne zdjęcia" publikujemy wakacyjną fotografię z Ośrodka Wypoczynkowego Paprocany z lat 70.!

Wypoczynek na Paprocanach w latach 70.
Wypoczynek na Paprocanach w latach 70. · fot. Zygmunt Wieczorek / Muzeum Miejskie w Tychach


Na zdjęciu dzieci z opiekunami kąpią się w jeziorze, a na brzegu opalają się i wypoczywają całe rodziny. W latach 70. XX w. w okresie letnim w niedziele i w wakacje, mieszkańcy chętnie spędzali czas na terenie ośrodka.

Działalność prowadziły Bar „Wypoczynek” oraz punkty sprzedaży napojów chłodzących i lodów. W pobliżu jeziora znajdował się plac zabaw dla dzieci, a wzdłuż ogrodzenia usytuowano domki kempingowe. W niektóre niedziele organizowano dla pracowników tyskich przedsiębiorstw i ich rodzin, imprezy rozrywkowe i artystyczne, były to tak zwane zielone niedziele, w czasie których odbywały się m.in. zawody sportowe i sprawnościowe dla dzieci i dorosłych, pokazy mody, występowały zespoły muzyczne i można było potańczyć.

Autorem zdjęcia jest Zygmunt Wieczorek w latach 1960-1999 fotoreporter Dziennika Zachodniego oraz Trybuny Robotniczej. Rejestrował wydarzenia polityczne i społeczne na Śląsku. W Tychach, w latach 70. XX wieku dokumentował architekturę miasta, uroczystości miejskie, wizyty ważnych osobistości państwowych i partyjnych, rozwój przemysłu oraz wydarzenia sportowe.

ar / tychy.info

źródło: Muzeum Miejskie w Tychach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.