Wiadomości

• 20 kwietnia 2024
  • wyświetleń: 668

Domowa porażka z Resovią. Szanse na baraże wciąż spore

Piłkarze GKS-u Tychy na własnym stadionie przegrali 1:3 ze znajdującą się w strefie spadkową Resovią Rzeszów.

Zdjęcie ilustracyjne. GKS Tychy - Resovia Rzeszów 1:3 - 20.04.2024
Zdjęcie ilustracyjne. GKS Tychy - Resovia Rzeszów 1:3 - 20.04.2024 · fot. GKS Tychy

W mecz dużo lepiej weszli goście, którzy prowadzenie objęli już w dwunastej minucie meczu - do siatki trafił Bartłomiej Eizenchart. Gospodarze wprawdzie zdołali wyrównać przed przerwą - z rzutu karnego trafił Wiktor Żytek w 35. minucie - ale w drugiej połowie do głosu doszli piłkarze z Rzeszowa. Prowadzenie ponownie objęli w 55. minucie (również z karnego trafił Bartłomiej Wasiluk), a na trzy minuty przed końcem meczu wynik ustalił Adrian Łyszczarz.

GKS zajmuje siódmą lokatę w tabeli Fortuna 1 Ligi, chociaż ma tyle samo punktów (45) co trzeci GKS Katowice (jeszcze w tej kolejce nie grał) czy czwarta Wisła Kraków (wczoraj wygrała ze Zniczem Pruszków).