Wiadomości

  • 1 kwietnia 2024
  • 2 kwietnia 2024
  • wyświetleń: 2539

[FOTO] Strażacy gasili pożar osobówki. "Niestety nie wszyscy kierowcy rozumieli zagrożenie"

W sobotę 31 marca około godziny 15.00 dyżurny SK KM PSP Tychy otrzymał zgłoszenie o pożarze osobowego Peugeota na łączniku ulic Serdecznej i Oświęcimskiej. Na miejsce zdarzenia zadysponowano jeden zastęp straży pożarnej i patrol policji.

Interwencja straży pożarnej na łączniku ulic Serdecznej i Oświęcimskiej - 31.03.2024 · fot. 112tychy.pl


Po przybyciu na miejsce zgłoszenie zostało potwierdzone. Pojazd w całości był objęty pożarem. Strażacy w aparatach ochrony układu oddechowego podali prąd wody w natarciu. Osoby podróżujące pojazdem - rodzice i dwójka dzieci - bezpiecznie opuścili pojazd.

W trakcie działań ruch był całkowicie zablokowany. - Niestety nie wszyscy kierowcy rozumieli zagrożenie oraz wykazali zrozumienie w związku z zaistniałą sytuacją i próbowali ominąć zablokowaną drogę, jadąc chodnikiem. Odbyli oni pouczającą rozmowę z funkcjonariuszami policji będącymi na miejscu - relacjonuje portal 112tychy.pl.

Po ugaszeniu pożaru strażacy sprawdzili wrak używając kamery termowizyjnej. Dodatkowo, przy użyciu sorbentu, zneutralizowali plamę płynów eksploatacyjnych, które wyciekły z pojazdu. Samochód został odholowany przez pomoc drogową, a uprzątnięciem drogi zajęła się firma odpowiedzialna za jej utrzymanie.

Działania na miejscu trwały około godziny.

mp / tychy.info

źródło: 112tychy.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.