Reklama

Wiadomości

  • 19 września 2023
  • wczoraj, 16:00
  • wyświetleń: 1630

Szpital Megrez oferuje pobyt dla osoby towarzyszącej pacjentce po porodzie

W trosce o komfort ciężarnych zgłaszających się do porodu Szpital Megrez oferuje jako jeden z nielicznych na Śląsku, specjalną salę, w której w trakcie pobytu w szpitalu może przebywać mama z dzieckiem i towarzysząca jej bliska osoba. Odpowiednio przygotowana i w pełni wyposażona sala ma zapewnić wygodę i intymność pacjentkom przebywającym po porodzie w Oddziale Położniczym.

Szpital Megrez oferuje pobyt dla osoby towarzyszącej pacjentce po porodzie
Szpital Megrez oferuje pobyt dla osoby towarzyszącej pacjentce po porodzie · fot. Megrez


Tak urządzony pokój ma na celu stworzenie przyjaznego, przytulnego i kameralnego miejsca zarówno dla mamy z noworodkiem, jak i dla jej osoby towarzyszącej. Znajdziemy w nim m.in. wygodną, rozkładaną kanapę, łóżko dla pacjentki, a także przewijak i wanienkę dla noworodka. Całość dopełniają dodatki - obrazy, kwiaty czy poduszki, które sprawiają, że świeżo upieczeni rodzice czują się jak w domu. W sali znajduje się także osobna łazienka z kabiną prysznicową. Wszystko to pozwala bliskiej osobie towarzyszyć mamie podczas pierwszych dni z maluszkiem, zapewniając jej odpowiednie wsparcie emocjonalne.

- Cieszymy się, że stale możemy się rozwijać i zapewniać naszym pacjentkom coraz to lepsze udogodnienia oraz opiekę podczas porodu. Pokój dla osoby towarzyszącej i przyszłej Mamy to kolejny krok w rozwoju naszego Oddziału Ginekologiczno-Położniczego, którego celem jest stworzenie przestrzeni, w której każda rodząca będzie czuła się swobodnie i komfortowo, mając obok siebie wsparcie najważniejszej osoby - tłumaczy Mariola Szulc, Prezes Szpitala Megrez.

Osoba towarzysząca w trakcie pobytu w Oddziale zobowiązana jest stosować się do poleceń personelu medycznego i zasad sanitarno-epidemiologicznych obowiązujących w szpitalu, a także przestrzegać zakazu palenia papierosów i spożywania alkoholu. Przebywanie osoby towarzyszącej z pacjentką w jednym pokoju jest usługą płatną, wynoszącą 1000 zł, a czas pobytu objęty umową wynosi trzy doby. Szpital nie przyjmuje rezerwacji pokoju. Z oferty można skorzystać wtedy, kiedy pokój będzie dostępny. Osoba towarzysząca ma również zapewnione posiłki w szpitalu, tj. śniadanie, obiad i kolację.

Szczegółowe informacje można uzyskać również pod numerem telefonu 32 325 52 32.

ar / tychy.info

źródło: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez Sp z o. o.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.