Wiadomości

  • 14 września 2023
  • 19 września 2023
  • wyświetleń: 5266

Tychy złożyły wniosek o 30 mln zł na budowę 2 basenów otwartych na Paprocanach

Miasto Tychy złożyło wniosek o dofinansowanie budowy dwóch basenów otwartych na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Paprocany - poinformował w mediach społecznościowych prezydent Tychów Andrzej Dziuba w czwartek 14 września. Pieniądze mają pochodzić z programu Polski Ład.

Na Paprocanach rusza wypożyczalnia rowerków wodnych i kajaków
Ośrodek Wypoczynkowy Paprocany · fot. UM Tychy


- Temat budowy basenu otwartego w ostatnich miesiącach często był tematem dyskusji mieszkańców naszego miasta na różnych forach internetowych i w mediach. Z dużym zainteresowaniem śledziłem komentarze, które pojawiały się w tym temacie i niezmiennie na sesjach Rady Miasta Tychy wyjaśniałem radnym, dlaczego w ostatnich latach taki basen nie powstał. Coraz trudniejsza sytuacja finansowa samorządów, coraz wyższe koszy realizowanych inwestycji, pilniejsze i nieplanowane wcześniej, a konieczne do realizacji zadania (np. budowa nowego bloku operacyjnego w szpitalu Megrez) - to tylko niektóre z powodów. W rozmowach zaznaczałem także, że jeśli tylko pojawią się środki, które można pozyskać na budowę basenu otwartego w naszym mieście to spróbujemy po nie sięgnąć - wspomina Andrzej Dziuba w mediach społecznościowych.

- Dziś mogę Państwu powiedzieć, że kilka dni temu złożyliśmy wniosek do Programu Polski Ład o dofinansowanie w wysokości 30 mln złotych na budowę 2 basenów otwartych z atrakcjami wodnymi na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Paprocany. Jeśli uda nam się uzyskać dofinansowanie rozpoczynamy projektowanie i budowę. Trzymajcie kciuki - poinformował.

- Radnych, którzy na każdej sesji poruszali temat budowy basenu, jako "największej potrzeby mieszkańców Tychów" zachęcam, by z takim samym zapałem wspierali realizację tego projektu i jego promocję wśród polityków, by nasz tyski projekt znalazł się na liście projektów, które otrzymają dofinansowanie z rządowego programu. Liczę na Państwa wsparcie - dodała głowa Tychów.

Loading...

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.