Wiadomości

  • 25 sierpnia 2023
  • 26 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 1237

Ostrzeżenie 3. stopnia i Alert RCB dla mieszkańców. Możliwe trąby powietrzne

Za nami:

W sobotni wieczór Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Krakowie wydało ostrzeżenie 3. stopnia przed burzami z gradem, które mogą wystąpić na terenie całego województwa śląskiego. Mieszkańcy regionu otrzymali Alert RCB.

burza, piorun
Weekend z deszczem i burzami. Ostrzeżenie 2. stopnia i Alert RCB dla mieszkańców · fot. pixabay.com


Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Krakowie wydało ostrzeżenie 3. stopnia przed burzami z gradem, które obowiązuje do godziny 7.00 w niedzielę 27 sierpnia. - Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć ulewne opady deszczu do 70 mm oraz porywy wiatru do 120 km/h. Miejscami grad. Możliwe trąby powietrzne - czytamy w komunikacie IMGW-PIB.

Zasięg ostrzeżenie ostrzeżeń IMGW-PIB na noc z soboty na niedzielę
Zasięg ostrzeżeń IMGW-PIB na noc z soboty na niedzielę · fot. IMGW


Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska szacuje się na 70%, a alert obowiązuje na terenie całego województwa śląskiego.

Informację na temat sytuacji pogodowej opublikowali na swoim profilu na Facebooku Łowcy Burz Podbeskidzie. - Od strony Czech pędzi w naszym kierunku MCS z bardzo silnym wiatrem. Jeżeli przetrwa wędrówkę i dotrze do nas, to należy się liczyć z bardzo silnym wiatrem, nawalnym opadem deszczu oraz gradu. Układ w obecnej formie stanowi spore zagrożenie, należy obserwować rozwój sytuacji - przekazali.

Loading...


Łowcy Burz Podbeskidzie zaapelowali o zabezpieczenie lżejszych przedmiotów w swoich ogrodach, przestawieniu samochodów dalej od drzew i przede wszystkim uważanie na siebie.

mp / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.