Reklama

Wiadomości

  • 20 sierpnia 2023
  • 16 września 2023
  • wyświetleń: 2400

Peja / Slums Attack w Underground Pub Tychy

W sobotę 18 listopada raper Peja zagra w Underground Pubie (Tychy, ul. Korfantego 1). Będzie to koncert w ramach XXXL TOUR 2023. Początek o godz. 19.00.

peja
Peja / Slums Attack w Underground Pub Tychy · fot. materiały prasowe


Peja to pseudonim Ryszarda Waldemara Andrzejewskiego, pochodzącego z Poznania rapera, autora tekstów i producenta. Peja Głucha noc to największy przebój artysty, a inne znane utwory to "Co Cię boli?!", "Randori", "Oddałbym", "Kolejny stracony dzień" czy "Dealer". Peja w poznańskiej gwarze znaczy wesz.

Rychu Peja razem z Marcinem "Icemanem" Maćkowiakiem, znanym jako DJ Def, założył jeden z pierwszych w Polsce rapowych składów - Slums Attack. W 1996 zespół zadebiutował płytą "Slums Attack", na którym znalazł się między innymi przebój "997". Po odejściu Icemana do grupy dołączył DJ Decks. Łącznie Slums Attack wydało 13 albumów studyjnych, między innymi "Zwykła codzienność", "Całkiem nowe oblicze", "Najlepszą obroną jest atak", "Black Album" czy "Ricardo". W 2000 roku Peja razem z Wiśnią założył kolejny projekt - Ski Skład. W 2003 ukazał się jedyny studyjny album grupy "Wspólne zadanie".

Swój pierwszy solowy album Peja wypuścił dopiero w 2008 roku - był to "Styl życia G’N.O.J.A.", z gościnnym udziałem Kaczora, Bigusia, Sandry czy Czwórki. Kolejne solowe płyty Pei to "Na serio", "Czarny wrzesień", "Książę aka. Slumilioner" i "DDA".

Link do biletów na koncert w Tychach: https://goingapp.pl/wydarzenie/peja-slums-attack-tychy-underground-pub/listopad-2023

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1677651602743438

ar / tychy.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Underground Pub" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Underground Pub

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Underground Pub" podaj