Wiadomości

  • 14 sierpnia 2023
  • 27 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 2714

Sierpień miesiącem trzeźwości. Z tej okazji pobiegną i pomaszerują na Paprocanach!

Za nami:

W niedzielę, 27 sierpnia o godz. 12.00 wystartuje na Paprocanach "Bieg do Trzeźwości". Udział mogą wziąć nie tylko dorośli, ale też dzieci. Będzie możliwość konsultacji ze specjalistami z zakresu uzależnień.

Bieg Świętojański - 14.08.2021
Bieg na Paprocanach · fot. Tomasz Gonsior / tychy.info


Sierpień uznawany jest za miesiąc abstynencji. Jest to czas inicjatyw promujących abstynencję i wspierających trzeźwość. Celem biegu jest propagowanie zdrowego stylu życia oraz postaw abstynenckich. Organizatorzy chcą tym samym zwrócić uwagę na problem, jakim jest uzależnienie od substancji psychoaktywnych.

Podczas imprezy będzie możliwość konsultacji ze specjalistami z zakresu uzależnienia. To okazja, by dowiedzieć się:

  • jak ustrzec dzieci przed uzależnieniem?
  • jak samemu zadbać o zdrowie?
  • jak wyglądają stadia choroby?
  • co można z nimi zrobić?


Konsultacje będą dostępne dla wszystkich zainteresowanych, w tym rodzin chcących odbudować więzi i relacje utracone w trakcie choroby.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Ogień Wsparcia oraz Ośrodek Pomocy Psychologicznej Profilaktyki i Leczenia Uzależnień Mens Sana. W organizacji wydarzenia pomagać będą również osoby związane ze środowiskiem zdrowiejących uzależnionych i współuzależnionych. Będzie można ich zapytać, gdzie szukać pomocy.

- Pamiętaj, że pierwszym krokiem do uzyskania pomocy jest prośba o jej udzielenie, a prosząc o pomoc zyskujesz gotowość na jej otrzymanie. Razem stworzymy przestrzeń, w której każdy poczuje się wystarczający, ważny i potrzebny. Wierzymy, że właśnie w takiej przestrzeni rodzi się prawdziwa i zdrowa chęć samodoskonalenia - jednego ze źródeł radości związanej z trzeźwym spojrzeniem na świat - mówią pomysłodawcy wydarzenia.

Bieg organizowany w ramach Tyskich Dni Trzeźwości.bieg do trzeźwości


Dzieci (bez) sieci - biegi dziecięce na zakończenie lata!

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.