Wiadomości

  • 1 sierpnia 2023
  • 3 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 2795

Nowe udogodnienia dla rowerzystów w naszym mieście

W Tychach stanęły nowe stacje do samodzielnej naprawy rowerów oraz stojaki na jednoślady. W jakich lokalizacjach?

Nowe stacje naprawy rowerów i stojaki na jednoślady w Tychach - 07.2023
Nowe stacje naprawy rowerów i stojaki na jednoślady w Tychach - 07.2023 · fot. MZUiM Tychy


Lato w mieście to czas, w którym szukamy możliwości aktywnego spędzania czasu. Bez wątpienia jedną z najbardziej popularnych form aktywności jest rower, a nieustannie rosnąca popularność turystyki rowerowej jest impulsem do inwestowania w infrastrukturę rowerową. Tychy to dobre miejsce również dla rowerzystów i to właśnie z myślą o nich miasto buduje nowe drogi rowerowe, oraz instalacje poprawiające komfort przemieszczania się rowerem.

Dla miłośników jednośladów, napędzanych siłą mięśni, zamontowano dwie nowe stacje do samodzielnej naprawy rowerów. Pierwsza przy ul. Burschego, w rejonie budowanej ścieżki rowerowej i ciągu pieszo-rowerowego (przyp. od ul. Hlonda do ul. Dołowej), druga u zbiegu ulic: Kościuszki i Katowickiej. Obie są gotowe do użytku od czwartku 27 lipca.

W kilku punktach miasta pojawiły się nowe stojaki rowerowe: sześć sztuk w okolicy skrzyżowania ulic: Niepodległości i Grota Roweckiego przy Urzędzie Skarbowym, pięć na Rynku (przy skrzyżowaniu ulic: Bocheńskiego i Kościuszki) oraz dwa przy skrzyżowaniu ul. Bibliotecznej z ul. Batorego. Kolejne zostaną zamontowane przy ul. Kościuszki w rejonie parkingu nad potokiem Tyskim (okolice sklepu Metalowiec). Montaż rozpocznie się w przyszłym tygodniu (5 sztuk).

Dodajmy, że stacje naprawy rowerów oraz stojaki rowerowe na Rynku i przy ul. Kościuszki finansowane są z środków budżetu obywatelskiego.

Wkrótce Miejski Zarząd Ulic i Mostów przekaże też aktualne informacje dotyczące budowy nowych ścieżek i ciągów pieszo-rowerowych w mieście.

ar / tychy.info

źródło: MZUiM Tychy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Ścieżki rowerowe

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj