Wiadomości

  • 1 sierpnia 2023
  • 25 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 5674

Mecze Turnieju Czterech Prezydentów także na Stadionie Zimowym w Tychach!

Za nami:

W dniach 23-25 sierpnia na lodowiskach w Tychach, Oświęcimiu i Sosnowcu zostanie rozegrany Turniej Czterech Prezydentów. Wśród zespołów znajdą się trzy drużyny z Polskiej Hokej Ligi oraz jedna zza granicy. Poznajcie szczegóły!

Turniej Czterech Prezydentów - konferencja na Stadionie Zimowym w Tychach - 01.08.2023 · fot. Tomasz Gonsior / tychy.info


Reprezentują różne miasta, ale teraz organizują wspólny turniej. Na tafli pojawili się we wtorek 1 sierpnia w bardzo mocnym składzie, bo takiego wydarzenia w historii polskiego hokeja jeszcze nie było. Na Stadionie Zimowym o szczegółach tego wydarzenia mówili Andrzej Dziuba, Arkadiusz Chęciński, Janusz Chwierut, Krzysztof Woźniak i Filip Komorski.

Turniej Czterech Prezydentów zostanie zainaugurowany 23 sierpnia na lodowisku w Sosnowcu. W meczu otwarcia na nowym obiekcie miejscowe Zagłębie zmierzy się z Sokołem Kijów.

- W trakcie ostatnich Mistrzostw Świata w hokeju na lodzie ukraińska delegacja zorganizowała spotkanie dla innych federacji. Tam właśnie odbyły się pierwsze rozmowy na temat turnieju. Prezes Sokoła Kijów zapytał czy drużyna decydujący moment okresu przygotowawczego mogłaby odbyć w Polsce. Oczywiście odpowiedziałem, że z przyjemnością ugościmy drużynę z Ukrainy. Następnie zadzwoniłem do prezydenta Arkadiusza Chęcińskiego i ustaliśmy, że Sokoły będą trenowały w Sosnowcu i Tychach. Następnie rozmawialiśmy z władzami Oświęcimia i tak narodził się pomysł turnieju. Dodatkowo rozmawialiśmy z Witalijem Kliczko i nie jest wykluczone, że mer Kijowa również nas odwiedzi - wyjaśniał w trakcie spotkania z dziennikarzami Prezydent Tychów Andrzej Dziuba.

- Cieszę się, że tak fantastyczny turniej zostanie rozegrany na lodowiskach w naszym kraju. Dla nas będzie to tak naprawdę sportowe otwarcie Stadionu Zimowego na ArcelorMittal Park. W Sosnowcu wierzymy, że nowe lodowisko i spółka będą odnosiły sukcesy i w spotkaniach z Unią Oświęcim czy GKS Tychy będziemy przynajmniej równorzędnymi rywalami. Mogę też powiedzieć, że będziemy jednym z nielicznych obiektów w Polsce na którym będziemy gościli kibiców przyjezdnych - dodał Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

turniej czterech prezydentów


- Bardzo dziękujemy Prezydentom za zaproszenie do udziału w turnieju. Jest to ważne wydarzenie z punktu widzenia współpracy regionalnej oraz, że pomagamy drużynie z Kijowa, bo jesteśmy cały czas sercem z Ukrainą. Wymiar sportowy również jest ważny, bo w każdej z naszych drużyn występują zawodnicy z Ukrainy. W ostatnich sezonach Unia Oświęcim i GKS Tychy walczyły o złote medale i mam nadzieję, że teraz dołączy do nas Sosnowiec. To bardzo ważne z punktu widzenia rozwoju hokeja w Polsce, bo widzimy, że wszystkie zespoły bardzo się wzmacniają przed startem sezonu - zaznacza Janusz Chwierut, prezydent Oświęcimia.

Unia Oświęcim będzie pierwszym rywalem wicemistrzów Polski. GKS Tychy turniej rozpocznie 23 sierpnia właśnie z drużyną z Małopolski. Władze tyskiego klubu z tej okazji przygotowały kilka niespodzianek.

- Dwa spotkania zostaną rozegrane na Stadionie Zimowym w Tychach. W środę przed lodowiskiem na kibiców będzie czekała cała masa atrakcji, a bezpośrednio przed spotkaniem odbędzie się prezentacja naszej drużyny. Co bardzo ważne w naszym mieście nastąpi zakończenie turnieju. Dodam jeszcze tylko, że wstęp na spotkania GKS-u Tychy będzie bezpłatny - podkreśla Krzysztof Woźniak, prezes Tyski Sport S.A.

Dla zawodników będzie to z kolei próba generalna przed zbliżającymi się rozgrywkami. Obsada turnieju jest bardzo mocna, dlatego kibice mogą być spokojni o poziom sportowy.

- Jest to dla nas bardzo ważny turniej, bo jest to ostatni sprawdzian przed startem rozgrywek. Dla zawodników będzie to okazja do pokazania się z jak najlepszej strony. Dla trenerów będzie to z kolei szansa na przećwiczenie różnych wariantów taktycznych. Poza wymiarem sportowym jest to także jeden z pierwszych turniejów, który zostanie rozegrany w trzech różnych lokalizacjach i będzie to na pewno atrakcyjne dla kibiców - spuentował Filip Komorski, kapitan GKS-u Tychy.

Domowe spotkania GKS-u Tychy będą transmitowane na oficjalnym kanale klubu na YouTube. Poniżej prezentujemy szczegółowy terminarz Turnieju Czterech Prezydentów.

turniej czterech prezydentów TERMINARZ

ar, BM / tychy.info

źródło: GKS Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.