Wiadomości

  • 26 maja 2023
  • 28 maja 2023
  • wyświetleń: 1541

Włamywali się do automatów na myjniach. Złapani na gorącym uczynku

Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi mieszkańcom Tychów, którzy w nocy 19 maja roku zostali zatrzymani na gorącym uczynku włamania do automatu myjni samoobsługowej na terenie Czechowic-Dziedzic.

policja, radiowóz, ilustracja
Włamywali się do automatów na myjniach. Złapani na gorącym uczynku · fot. KMP Tychy


Od kilku tygodni Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Tyskiej Komendy Policji prowadzili działania mające na celu ustalenie i zatrzymanie sprawców włamań do automatów z gotówką zainstalowanych w myjniach samoobsługowych na terenie miasta Tychy. Dzięki intensywnej pracy tyskich funkcjonariuszy, osoby zajmujące się włamaniami zostały wytypowane, a następnie w dniu 19 maja na terenie Czechowic-Dziedzic zostały zatrzymane przez tyskich stróżów prawa na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa - w momencie gdy dokonywali włamania do kolejnego automatu z gotówką. Sprawcami okazali się być mieszkańcy miasta Tychy w wieku 35 i 36 lat.

Mężczyźni zostali zatrzymani i doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Tychach. Decyzją Prokuratora zostali objęci 3 miesięcznym tymczasowym aresztem.

Sprawcy dokonali łącznie 16 kradzieży z włamaniem. Ponadto jeden z mężczyzn dokonywał czynów w warunkach recydywy. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd, za popełnione przestępstwa grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

ar / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.