Wiadomości

  • 24 maja 2023
  • 28 maja 2023
  • wyświetleń: 3036

Rezygnacja prezesa GKS Tychy - komunikat klubu

W trakcie wtorkowego posiedzenia rady nadzorczej KP GKS Tychy S.A. Leszek Bartnicki złożył rezygnację z funkcji prezesa GKS-u Tychy. O swojej decyzji poinformował pisemnie większościowego akcjonariusza. Sternik tyskiego klubu na stanowisku pozostanie do końca miesiąca.

Leszek Bartnicki
Leszek Bartnicki · fot. GKS Tychy


- Dziękuję Leszkowi za jego pracę i wkład włożony w rozwój klubu w ostatnich latach. Chcę mu również podziękować za pracę wykonaną podczas procesu inwestycyjnego. Byliśmy zaskoczeni jego decyzją, którą ogłosił na wczorajszym posiedzeniu rady nadzorczej. Życzę mu wszystkiego najlepszego zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym - mówi Maximilian Kothny, członek zarządu KP GKS Tychy.

- Na razie zarząd będzie liczył dwóch członków, a rada nadzorcza zdecyduje, czy zostanie wybrany trzeci członek lub też nowy prezes - dodaje Maximilian Kothny, członek zarządu KP GKS Tychy.

Przypomnijmy: Leszek Bartnicki na stanowisko prezesa zarządu KP GKS Tychy został powołany w lipcu 2019 roku. Głównymi zadaniami sternika tyskiego klubu był rozwój Akademii Piłkarskiej oraz ugruntowanie pozycji zespołu w czołówce pierwszej ligi.

Leszek Bartnicki nowym prezesem Klubu Piłkarskiego
Leszek Bartnicki zrezygnował z funkcji prezesa GKS Tychy · fot. Łukasz Sobala / www.pressimages.pl


W sezonie 2020/2021 tyszanie byli bardzo blisko awansu do ekstraklasy. „Trójkolorowi” na koniec ligowych zmagań zajęli trzecie miejsce i w półfinale baraży przegrali z Górnikiem Łęczna. Bardzo dobrym wynikiem zakończyła się również pucharowa kampania w 2020 roku. Na drodze do finału na PGE Narodowym w ćwierćfinale stanęła Cracovia, która w Tychach wygrała dopiero po dogrywce.

Drużyna GKS-u Tychy była sukcesywnie odmładzana. Wielokrotnie na boisku pojawiało się wielu wychowanków, a na ten moment w klasyfikacji Pro Junior System klub zajmuje pierwsze miejsce. Progres zrobił również drugi zespół GKS-u Tychy. W ubiegłym sezonie tyszanie wygrali swoją grupę i dopiero w barażach o trzecią ligę przegrali z rezerwami Rakowa Częstochowa. Ponadto po raz pierwszy w historii klubu zespół U-17 zagrał w Centralnej Lidze Juniorów.

"Prezesie, dziękujemy za pracę dla GKS-u Tychy i życzymy powodzenia w dalszej karierze" - czytamy w komunikacie klubu.

Zapytaliśmy rzecznika klubu o powody rezygnacji prezesa, jednak nie odniósł się on do sprawy.

ar / tychy.info

źródło: GKS Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.