Wiadomości

  • 16 maja 2023
  • 23 maja 2023
  • wyświetleń: 2943

[FOTO] Wystawa "Boisko mojej wyobraźni" w Gemini Park Tychy

Za nami:

Boisko mojej wyobraźni - wystawę prac plastycznych osób z niepełnosprawnościami można oglądać w kulturalnej witrynie galerii handlowej Gemini Park Tychy. Uroczyste otwarcie miało miejsce w czwartek 18 maja. To część miejskiej kampanii społecznej "Z nich jesteśmy dumni", pokazującej, że niepełnosprawność nie jest przeszkodą dla realizacji pasji, osiągania sukcesów i inspirowania innych w pokonywaniu barier.

Otwarcie wystawy "Boisko mojej wyobraźni" w Oknie na kulturę w Gemini Park Tychy - 18.05.2023 · fot. Piotr Podsiadły / UM Tychy


Boisko mojej wyobraźni to temat wystawy prac plastycznych osób z niepełnosprawnościami, które na co dzień uczestniczą w zajęciach terapeutycznych prowadzonych w jedenastu Ośrodkach rehabilitacyjno-terapeutycznych w Tychach, Lędzinach, Knurowie, Grzawie, Wyrach, Mysłowicach i Zabrzu. Wystawa składa się z czterdziestu prac, które zostały wykonane różnymi technikami tj. malarstwo, rysunek, tkanina czy grafika.

Caritas Archidiecezji Katowickiej Ośrodek święta Faustyna - główny organizator wystawy - swoje działania terapeutyczne kieruje do dorosłych osób z niepełnosprawnościami i zburzeniami psychicznymi oraz dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. W Tychach jest obecny już 28 lat - od 1995 roku. Ideą działalności ośrodka jest m.in. umożliwienie, poprzez codzienne działania, rozwoju społecznego i zawodowego podopiecznych, a także rozwoju ich pasji i zainteresowań. Ośrodek pomaga też w przełamywaniu barier i ograniczeń, a organizacja wystawy jest tego efektem.

Wystawę można będzie oglądać przez miesiąc od 18 maja, kiedy odbyło się uroczyste jej otwarcie z udziałem autorów prac i ich bliskich. Boisko mojej wyobraźni organizowane jest w ramach XXI Festiwalu Piosenki i Twórczości Osób Niepełnosprawnych, a ten z kolei jest częścią kampanii Z nich jesteśmy dumni organizowanej cyklicznie przez Urząd Miasta Tychy, Caritas Archidiecezji Katowickiej - Ośrodek św. Faustyna oraz Fundację Rozwoju Ekonomii Społecznej.

W jej ramach - oprócz części artystycznej - zaplanowano też turniej piłkarski, mityng biegów przełajowych i piknik organizacji pozarządowych. Działania w Oknie na Kulturę pilotuje Miejskie Centrum Kultury w Tychach.

  • Miejsce: Okno na Kulturę w Gemini Park Tychy, ul. Towarowa 2,
  • Data: 18 maja - 18 czerwca, otwarcie wystawy: 18 maja, godz. 12.00,
  • Wstęp wolny!


Najnowsze informacje nt. wydarzenia można będzie znaleźć na:
https://kultura.tychy.pl/
http://www.facebook.com/mcktychy
http://www.instagram.com/mcktychy.

ar / tychy.info

źródło: Miejskie Centrum Kultury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejskie Centrum Kultury" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Miejskie Centrum Kultury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejskie Centrum Kultury" podaj