Wiadomości

 • 10 maja 2023
 • 7 czerwca 2023
 • wyświetleń: 1500

Z nich jesteśmy dumni - rusza miejska kampania

Za nami:

„Z nich jesteśmy dumni” to hasło kampanii społecznej organizowanej po raz kolejny przez Urząd Miasta Tychy, Caritas Archidiecezji Katowickiej - Ośrodek św. Faustyna oraz Fundację Rozwoju Ekonomii Społecznej. Kampanię rozpocznie turniej piłkarski, nie zabraknie również artystycznych akcentów w ramach XXI Festiwalu Piosenki i Twórczości Osób Niepełnosprawnych.

Niepełnosprawny, zespół Downa
Z nich jesteśmy dumni - rusza miejska kampania · fot. pixabay.com


Celem kampanii jest pokazanie, że osoby z niepełnosprawnościami realizują swoje pasje, odnoszą sukcesy i mogą być inspiracją dla innych w pokonywaniu barier. Akcja ma także przybliżyć tyszanom działalność organizacji wspierających osoby z niepełnosprawnościami. Kampanię rozpocznie turniej piłkarski uczestników Środowiskowych Domów Samopomocy na boiskach piłkarskich przy ul. Generała Andersa na os. A .

Program kampanii "Z nich jesteśmy dumni" w Tychach 202316 maja - Wiosenne Potyczki Piłkarskie Środowiskowych Domów Samopomocy

Turniej piłkarski dla dorosłych osób z niepełnosprawnościami na co dzień uczestniczących w zajęciach terapeutycznych prowadzonych w Środowiskowych Domach Samopomocy.

 • Miejsce: Zespół Boisk Piłkarskich przy ul. Generała Andersa na os. A
 • Godz. 9.00 - 14.00.


Organizatorzy: Caritas Archidiecezji Katowickiej Ośrodek św. Faustyna oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji

18 maja - XXI Festiwal Piosenki i Twórczości Osób Niepełnosprawnych - edycja plastyczna

Festiwal jako miejsce prezentacji działalności artystycznej osób z niepełnosprawnościami daje możliwość zaprezentowania szerszej publiczności efektów swojej pracy. Tegoroczna XXI edycja Festiwalu z uwagi na prowadzony remont w Tetrze Małym w Tychach została ograniczona do konkursu plastycznego.

 • Miejsce: Gemini Park Tychy „Okno na kulturę”
 • Godz. 12.00 - uroczyste otwarcie wystawy.


Organizatorzy: Caritas Archidiecezji Katowickiej Ośrodek św. Faustyna, Urząd Miasta Tychy oraz Miejskie Centrum Kultury.

XXI Festiwalu Piosenki i Twórczości Osób Niepełnosprawnych
XXI Festiwal Piosenki i Twórczości Osób Niepełnosprawnych · fot. UM Tychy


21 maja - Piknik Tyskich Organizacji Pozarządowych

Wydarzenie mające na celu prezentację oferty tyskich organizacji pozarządowych i inicjatyw społecznych, w tym działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami, wśród mieszkańców miasta Tychy oraz zapoznanie i promowanie ich działań. Mieszkańcy będą możliwość poznania ofert organizacji, zaangażowania się w jej działania lub/i uzyskania wsparcia np. w przypadku osób z niepełnosprawnościami.

 • Miejsce: Ośrodek Wypoczynkowy Paprocany
 • Godz. 14.00 - 17.00.


Organizatorzy: Fundacja Rozwoju Ekonomii Społecznej oraz Urząd Miasta Tychy

7 czerwca - XXV Śląski Mityng w Biegach Przełajowych Olimpiad Specjalnych

Wydarzenie mające na celu wspieranie osób z niepełnosprawnościami w działaniach zmierzających do ich lepszego funkcjonowania w społeczeństwie.

 • Miejsce: Ośrodek Wypoczynkowy Paprocany
 • Godz. 9.30 - 15.00.


Organizatorzy: Caritas Archidiecezji Katowickiej Ośrodek św. Faustyna, Klub Olimpiad Specjalnych „Pryzmat” Tychy oraz Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska - Śląskie

ar / tychy.info

źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.