Wiadomości

  • 29 kwietnia 2023
  • wyświetleń: 3059

[FOTO] Pożar w młynie. Doprowadziła do niego dwójka dzieci

W czwartek, 27 kwietnia przed godziną 20.00 dyżurny SK KM PSP Tychy otrzymał zgłoszenie o pożarze młyna przy ul. Starokościelnej. Na miejsce zadysponowano wszystkie służby ratunkowe.

Interwencja służb ratunkowych przy ul. Starokościelnej w Tychach - 27.04.2023 · fot. 112tychy.pl


Po przybyciu na miejsce ruch na ulicy Starokościelnej został całkowicie zablokowany. W trakcie rozpoznania okazało się, że do budynku dostała się dwójka nieletnich w wieku 8 i 11 lat, którzy na ostatniej kondygnacji budynku podpalili śmieci i inne składowane tam materiały.

Dzieci po podpaleniu wyposażenia i śmieci zorientowały się w zagrożeniu i próbowały samodzielnie ugasić wzniecony pożar przy użyciu znalezionej gaśnicy. W trakcie tych działań jeden z nieletnich doznał urazu ręki (podejrzenie złamania). Strażacy udzielili mu pierwszej pomocy oraz przekazali ratownikom medycznym. Drugi z nieletnich został przekazany pod opiekę rodziców, którzy przybyli na miejsce.

Działania na miejscu trwały około godziny. Policjanci KMP Tychy prowadzą dalsze postępowanie w sprawie tego pożaru.

mp / tychy.info

źródło: 112tychy.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.