Wiadomości

  • 9 marca 2023
  • 13 marca 2023
  • wyświetleń: 2726

[ZDJĘCIA] Atomówki poza podium

W sobotę, 11 marca Atomówki podejmowały drużynę z Oświęcimia. Pierwszy mecz zakończył się wynikiem 5:3 dla Atomówek. Drugie spotkanie wygrały rywalki z Oświęcimia 5:1. Niedzielny, trzeci, a zarazem decydujący w walce o brązowe medale Mistrzostw Polski mecz, zakończył się dla Atomówek mnóstwem wylanych łez. Niestety, nie były to łzy radości, lecz sportowej złości i rozczarowania.

Atomówki poza podium · fot. Tomasz Gonsior


Mecz był bardzo zacięty i emocjonujący, ale to Atomówki przez większość gry utrzymywały prowadzenie. W trzeciej tercji prowadząc 3:1 pozwoliły sobie jednak w krótkim czasie strzelić dwie bramki i mecz w regulaminowym czasie zakończył się remisem 3:3. W dogrywce bramkę zdobyły oświęcimianki wygrywając to spotkanie. Wszystkie trzy bramki dla Atomówek zdobyła Aleksandra Górska. Atomówki GKS Tychy vs UKHK Unia Oświęcim 3:4(D).

- Szkoda tego meczu, Atomówki zagrały naprawdę bardzo dobrze, ale jak to się mówi "taki jest sport". Cóż, trzeba się ogarnąć po przegranej i dalej cierpliwie robić swoje. Brawa dla Atomówek za walkę, mimo przegranego meczu jesteśmy z nich dumni, bo to zupełnie inaczej, lepiej grająca drużyna. Gratulacje dla UKHK Unia Oświęcim, dziękujemy Wam za te trzy, stojące na wysokim poziomie mecze. Przy okazji gratulujemy drużynie BS Polonia Bytom zdobycia tytułu Mistrzyń Polski sezonu 2022/2023, a drużynie GKS Stoczniowiec Gdańsk srebrnych medali za wicemistrzostwo. Dziękujemy wszystkim klubom za rywalizację w kończącym się już sezonie. Mamy nadzieję, że jeżeli chodzi o ilość drużyn w rozgrywkach PLHK w przyszłym sezonie, to spotkamy się w tym samym lub większym gronie. Do zobaczenia - czytamy na fanpage'u SKKH Atomówki GKS Tychy.

Skład Atomówek: Katarzyna Radomska, Amelia Nowacka, Oliwia Garbocz, Weronika Huchel, Wiktoria Kierc, Agnieszka Grzymiesławska, Wiktoria Kędra, Agnieszka Grzymiesławska, Anna Pezda, Sylwia Łaskawska, Aleksandra Górska, Agnieszka Dziedzioch, Karolina Churas, Zuzanna Rduch, Weronika Szymura, Amelia Rakoczy, Aleksandra Kopala

ar, BM / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.