Wiadomości

  • 7 lutego 2023
  • wyświetleń: 1598

[ZDJĘCIA] Wręczono statuetki Integratorów Roku i Hermesów

W piątek, 3 lutego w Mediatece odbyło się Noworoczne Spotkanie Przedsiębiorców. Podczas gali wręczone zostały nagrody Integratora Roku 2022 oraz statuetki Hermesów dla Wybitnych Postaci Regionu.

Noworoczne Spotkanie Przedsiębiorców - 3.02.2023 · fot. OIPH


Główną nagrodę Gali, Integratora Roku 2022 otrzymał Teatr alternatywny BELFEgoR za promowanie idei teatru nieprofesjonalnego i wdrażanie do uczestnictwa w kulturze coraz młodsze pokolenia mieszkańców miasta. Miano Integratora Roku przyznano również Ewie Stachurze-Pordzik za wieloletnią pracę na rzecz lokalnej społeczności i rozwoju gospodarczego miasta Tychy.

Wyróżnienie w tej kategorii otrzymała organizacja Tyskie Szpilki za promowanie idei przedsiębiorczości wśród kobiet i działalność charytatywną.

Na koniec Spotkania Noworocznego wręczono również statuetki Hermesa dla Wybitnych Postaci Regionu przyznane w trakcie Gali 25-lecia Izby. Otrzymali je:
Elżbieta Bieńkowska - była minister rozwoju regionalnego, senator VIII kadencji, w latach 2013-2014 wiceprezes Rady Ministrów oraz minister infrastruktury i rozwoju, a w latach 2014-2019 komisarz UE ds. rynku wewnętrznego i usług;
Jerzy Buzek - naukowiec, światowej sławy polityk, w latach 1997-2001 Prezes Rady Ministrów, od 2004 r. poseł do Parlamentu Europejskiego.

Spotkanie uświetnił koncert wybitnego pianisty Mateusza Krzyżowskiego.

Patronat honorowy nad Galą objął Marszałek Województwa Śląskiego - Jakub Chełstowski oraz Prezydent Miasta Tychy - Andrzej Dziuba.

BM / tychy.info

źródło: Okręgowa Izba Przemysłowo-Handlowa w Tychach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.