Wiadomości

  • 1 lutego 2023
  • 2 lutego 2023
  • wyświetleń: 1796

Zmiana na stanowisku Komendanta Miejskiego PSP Tychy

31 stycznia w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tychach przy al. Niepodległości 230 odbył się uroczysty apel w związku ze zmianą kierownictwa komendy. Po 30 latach i 5 miesiącach służby w szeregach Państwowej Straży Pożarnej na zasłużoną emeryturę odszedł st. bryg. Piotr Szojda. Na stanowisko Komendanta Miejskiego PSP w Tychach powołany został bryg. Wojciech Rapka.

Zmiana na stanowisku Komendanta Miejskiego PSP Tychy - 31.01.2023 · fot. 112Tychy


W uroczystościach udział wzięli m.in. Śląski Komendant Wojewódzki PSP w Katowicach, nadbryg. Jacek Kleszczewski, Małopolski Komendant Wojewódzki PSP w Krakowie nadbryg. Piotr Filipek wraz z zastępcą, komendanci miejscy i powiatowi jednostek organizacyjnych PSP Śląska i Małopolski oraz przedstawiciele władz miasta Tychy, samorządowcy powiatu bieruńsko - lędzińskiego, a także druhowie ochotniczych straży pożarnych z terenu powiatu bieruńsko - lędzińskiego. Dowódcą uroczystości był zastępca komendanta miejskiego PSP w Tychach mł. bryg. Sebastian Łukowicz.

Po złożonym meldunku odśpiewano hymn państwowy, a następnie odchodzący ze stanowiska st. bryg. Piotr Szojda podziękował zgromadzonym za lata służby i życzył swojemu następcy powodzenia. Po oficjalnych uroczystościach goście zaproszeni zostali na poczęstunek.

BM / tychy.info

źródło: 112tychy.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.