Wiadomości

  • 28 stycznia 2023
  • wyświetleń: 1245

Rodzice zbierają na turnus rehabilitacyjny dla rodzeństwa

Wiktor i Helenka chodzą do tyskiej szkoły Otwarte Okno. Pochodzą z Bierunia. Chłopiec cierpi na mózgowe porażenie dziecięce, a jego siostra na Zespół Aspergera i ADHD. Rodzice w sierpniu chcą wysłać dzieci na turnus rehabilitacyjny, jednak koszt terapii przewyższa ich możliwości finansowe.

Wiktor i Helenka Osowscy
Wiktor i Helenka Osowscy · fot. archiwum rodzinne


- To dla nas, rodziców bardzo przykre... Jesteśmy jednocześnie wdzięczni i bardzo wszystkim dziękujemy za pomoc przy poprzedniej zbiórce dla syna! Z drugiej strony pojawia się ta, nowa zbiórka z prośbą o pomoc, już dla dwójki naszych dzieci... Poza synkiem wymagającym stałej opieki i pilnej, regularnej rehabilitacji i leczenia, mamy także córkę Helenkę. Niestety, w tamtym roku otrzymaliśmy jej diagnozę - zespół Aspergera - mówią rodzice dzieci.

7-letnia Helenka ma również zaburzenia integracji sensorycznej. Otrzymała orzeczenie o niepełnosprawności. Potrzebuje terapii i zajęć specjalistycznych. Wiktor ciągle potrzebuje przede wszystkim fizjoterapii, intensywnej rehabilitacji. W kwietniu przeszedł operację ortopedyczną, ponieważ pojawiły się problemy z biodrami.

Rodzina chce zebrać pieniądze na turnus rehabilitacyjny dla dwójki dzieci. Ma on odbyć się początkiem sierpnia (6-19 sierpnia). Na taki turnus musi pojechać oboje rodziców, jako opiekunowie.

Helenka wymaga mniejszej liczby zajęć, więc dla niej wybrali najtańszy pakiet turnusowy (koszt około 5500 zł). Dla Wiktorka potrzebny jest pakiet z największą liczbą terapii (koszt 7600 zł).

Wiktor i Helenka Osowscy
Wiktor i Helenka Osowscy · fot. archiwum rodzinne


- Na miejscu konieczne jest wykupienie wyżywienia. Pełny koszt, jaki musielibyśmy ponieść to kwota 16 460 złotych - wyliczają państwo Osowscy.

- Niestety sami nie damy rady pokryć takich kosztów. Chcemy jednak zrobić wszystko, by umożliwić naszym dzieciom rozwój i dać im szansę na godne, samodzielne życie. Bardzo prosimy o pomoc, nawet ta najmniejsza przybliży nas do spełnienia naszych najskrytszych marzeń - mówią rodzice rodzeństwa.

Zobaczcie walkę Wiktora:Rodzeństwo można wspomóc poprzez serwis siepomaga.pl:

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.