Wiadomości

  • 18 stycznia 2023
  • wyświetleń: 5316

Nie mógł się zdecydować, którędy jechać. Wpadł na bariery

We wtorek, 17 stycznia około godziny 18.00 na ul. Beskidzkiej (DK-1) w rejonie zjazdu na al. Niepodległości doszło do zdarzenia drogowego z udziałem jednego samochodu. Kierujący Mercedesem mężczyzna wjechał w bariery energochłonne.

Osobówką wjechał w bariery energochłonne na DK-1 - 17.01.2023 · fot. 112Tychy


Na miejsce zdarzenia wezwane zostały: zastępy KM PSP/JRG Tychy, ZRM oraz patrol policji. Na czas działań zjazd na al. Niepodległości był całkowicie zablokowany. Pomimo groźnie wyglądających uszkodzeń pojazdu kierowca na szczęście nie doznał żadnych obrażeń.

Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynika, że kierowca nie mógł się zdecydować, którą drogę wybrać i nie zdążył w odpowiednim momencie zjechać na odpowiedni pas. Utrudnienia w ruchu trwały kilka godzin.

- Deszcz i ochłodzenie spowodowały, że panują trudne warunki, jezdnie są mokre i śliskie. Policjanci apelują do kierowców o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze. Pamiętajmy, że śliska nawierzchnia sprawia, że wydłuża się znacznie droga hamowania. Gwałtowne manewry na mokrej nawierzchni mogą przyczynić się do utraty panowania nad pojazdem, a w konsekwencji do kolizji i wypadków - mówią policjanci i dodają: - Pamiętajmy o zdrowym rozsądku, rozwadze i ostrożności podczas prowadzenia wszelkich pojazdów. Nawet chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii.

BM / tychy.info

źródło: KMP Tychy, 112tychy.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.