Wiadomości

  • 31 grudnia 2022
  • wyświetleń: 2077

Szykują się noworoczne inwestycje w tyskim Szpitalu Megrez

Szpital Megrez w Tychach stale rozwija się dla pacjentów. Niedawno zakończona termomodernizacja, dzięki której placówka zyskała nowoczesną i elegancką elewację. To tylko część z długiej listy zrealizowanych projektów. Mimo to, szpital nie zwalnia tempa i w przyszłym roku planuje kolejne znaczące projekty - już wkrótce rozpocznie się remont Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej, Oddziału Chirurgii Rekonstrukcyjnej Narządu Ruchu, a także Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego.

Szpital Megrez po termomodernizacji - 09.2022
Szpital Megrez po termomodernizacji - 09.2022 · fot. Megrez


Tyski szpital konsekwentnie realizuje długofalowe plany rozwoju i podnoszenia jakości udzielanych świadczeń medycznych, a w ciągu ostatnich dwóch lat, z myślą o pacjentach wykonano wiele znaczących inwestycji. Pomimo trwającej pandemii, w 2021 roku otwarto zbudowany praktycznie od podstaw Oddział Ginekologiczno-Położniczy, Porodówkę oraz Oddział Neonatologiczny, które są jednymi z najlepszych w województwie. Utworzono także nowoczesne gabinety obserwacyjno-zakaźne dla pacjentów z COVID-19, zainstalowano wielką myjkę do dezynfekcji sprzętu szpitalnego, a także zakupiono szereg sprzętu medycznego, takiego jak aparaty do tlenoterapii, kardiomonitory oraz wiele innych urządzeń ratujących zdrowie i życie.

W 2022 roku dobiegła końca termomodernizacja budynku szpitala, której efektem jest m.in.: nowoczesny i atrakcyjny wygląd placówki. Latem na dachu Megrezu pojawił się także neon, dzięki któremu budynek szpitala jest jeszcze lepiej widoczny z daleka.

Szpital Megrez po termomodernizacji - 09.2022
Szpital Megrez po termomodernizacji - nowy neon na dachu - 09.2022 · fot. Megrez


2023 rok pod znakiem inwestycjiTo nie koniec nowości w szpitalu. W planach na Nowy Rok znajduje się przebudowa i remont dwóch ważnych oddziałów zabiegowych: Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej oraz Oddziału Chirurgii Rekonstrukcyjnej Narządu Ruchu, zlokalizowanych na V piętrze bloku łóżkowego. To oddziały, na których przebywają pacjenci m.in. po wypadkach komunikacyjnych, z poważnymi urazami, w stanie zagrożenia życia czy chorzy onkologicznie.

Jeszcze nigdy w historii Szpitala Megrez nie realizowaliśmy tylu inwestycji obejmujących zarówno prace budowlane, jak i zakup sprzętu medycznego oraz wyposażenia. Zadania te wykonujemy z myślą o naszych pacjentach, przede wszystkim mieszkańcach Tychów i okolic. Działamy konsekwentnie i realizujemy postawione przed nami cele. Dzięki temu, nie tylko utrzymujemy status szpitala jako ośrodka wielospecjalistycznego i udzielającego kompleksowych świadczeń zdrowotnych na wysokim poziomie, ale także planujemy dalszy rozwój oferowanych usług medycznych - mówi Mariola Szulc, Prezes Szpitala Megrez.

Szpital Megrez po termomodernizacji - 09.2022
Szpital Megrez po termomodernizacji - 09.2022 · fot. Megrez


Po przebudowie pacjenci zyskają odnowione sale chorych oraz kompleksowo wyposażone łazienki, a kadra - nowoczesne pomieszczenia socjalne. Wyremontowane zostaną także inne pomieszczenia, w tym korytarze, a ponadto zaplanowano kompleksową wymianę instalacji wodno-kanalizacyjnej i centralnego ogrzewania, instalacji gazów medycznych czy instalacji elektrycznej. Oddziały będą także wyposażone w nowe meble. Modernizacji zostanie poddany system wentylacji, a część pomieszczeń zyska klimatyzację, która zapewni właściwy komfort pacjentom w upalne dni.

Wartość projektu to ponad 23 mln zł, a środki na jego realizację przekazało miasto Tychy. Prace rozpoczną się na początku 2023 r. i potrwają ok. 18 miesięcy.

Drugą znaczącą inwestycją czekającą Megrez w przyszłym roku będzie przebudowa III i IV piętra budynku zakaźnego (znajdującego się na tyłach szpitala) w celu kompleksowego odnowienia Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego.

Szpital Megrez po termomodernizacji - 09.2022
Szpital Megrez po termomodernizacji - 09.2022 · fot. Megrez


Projekt o wartości prawie 12 mln zł finansowany jest ze środków unijnych z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz z budżetu miasta Tychy. Prace budowlane ruszą już na dniach i obejmować będą m.in.: generalny remont pomieszczeń dla chorych oraz kadry medycznej, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, wymianę windy, remont i docieplenie dachu, a także zakup odpowiedniego wyposażenia oraz sprzętu medycznego, takiego jak aparat do tlenoterapii. Prace powinny zakończyć się do końca 2023 r.

O przebiegu inwestycji oraz innych wydarzeniach mających miejsce w Szpitalu Megrez placówka informuje na bieżąco na profilu na Facebooku: https://www.facebook.com/SzpitalMegrezTychy

ar / tychy.info

źródło: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez Sp z o. o./Facebook

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.