Reklama

Wiadomości

  • 2 grudnia 2022
  • 5 grudnia 2022
  • wyświetleń: 2950

Tyski Społecznik Roku 2022 - znamy laureata!

W czwartek, 1 grudnia podczas gali zorganizowanej przez Fundację Rozwoju Ekonomii Społecznej w Pasażu Kultury Andromeda wręczono nagrody Tyski Społecznik Roku 2022. Tytuł Tyskiego Społecznika Roku 2022 w kategorii "osoba" przyznano Dorocie Moryc - prezes Polskiego Związku Niewidomych w Tychach.

Gala Tyski Społecznik Roku 2022 - 01.12.2022 · fot. Piotr Podsiadły / UM Tychy


Wyróżnienia w kategorii „instytucja” otrzymała Fundacja Społeczno-Rozwojowa NEW TIME oraz Klub Kibiców Niepełnosprawnych.

W tym roku odbyła się czwarta już edycja konkursu Tyski Społecznik Roku. Organizatorem konkursu oraz uroczystej Gali jest Fundacja Rozwoju Ekonomii Społecznej i Miasto Tychy.

- W tym roku do współpracy zaproszona została także Fundacja Internationaler Bund, a formułę konkursu rozszerzono o kolejną kategorię: Wolontariusz Tyskiego Centrum Wolontariatu - mówi Zofia Kastelik-Krzyżowska z Fundacji Rozwoju Ekonomii Społecznej.

Z roku na rok przybywa zgłoszeń do konkursu.

- W 2022 r. zgłoszonych do tytułu Społecznika Roku zostało w kategorii „Osoba” było 35 kandydatek/kandydatów, a w kategorii Instytucja: 20 kandydatur, z kolei w kategorii Wolontariusz Tyskiego Centrum Wolontariatu wpłynęło 7 kandydatek/kandydatów - podkreślają organizatorzy.

Kapituła konkursu, w której zasiadają przedstawiciele władz Miasta Tychy, przedstawiciele organizatora, sfery biznesu oraz laureaci z poprzedniego roku zdecydowała o przyznaniu tytułu Tyskiego Społecznika Roku 2022 w kategorii „Osoba” Pani Dorocie Moryc. Tytułu Tyskiego Społecznika Roku 2022 w kategorii instytucja w tym roku nie przyznano. Przyznane zostały za to dwa wyróżnienia w tej kategorii dla Fundacji Społeczno-Rozwojowa NEW TIME oraz Klubu Kibiców Niepełnosprawnych.

Nie przyznano także tytułu Wolontariusza Tyskiego Centrum Wolontariatu. 7 osób: Szymon Kania, Agnieszka Śliwa, Alina Lukianchykova, Inga Lewińska, Vlad Babii, Oleksandr Babii, Maria Shron otrzymało wyróżnienia w tej kategorii.

- Dziękuję wszystkim obecnym za wspólną budowę naszego lokalnego społeczeństwa. To dzięki Wam i waszej bezinteresownej pomocy wiele osób może otrzymać wsparcie. Gratuluję wszystkim nagrodzonym i nominowanym - ta ilość nominacji pokazuje jak wiele osób w naszym mieście jest aktywnych i chętnych do działania. To bardzo budujące - powiedział Maciej Gramatyka - zastępca prezydenta Tychów.

ar / tychy.info

źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.