Wiadomości

  • 25 listopada 2022
  • 20 grudnia 2022
  • wyświetleń: 14114

[WIDEO, FOTO] Tyski Jarmark Bożonarodzeniowy pełen atrakcji!

Niemal 40 domków ze świątecznymi smakołykami i upominkami, mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych oraz moc koncertów na świątecznej scenie - tak wyglądał tegoroczny XIV Tyski Jarmark Bożonarodzeniowy na Placu Baczyńskiego!

Jarmark Bożonarodzeniowy z lotu ptaka - 16.12.2022 · fot. Tomasz Pestka / tychy.info
To już po raz czternasty Miejskie Centrum Kultury zaprosiło na Tyski Jarmark Bożonarodzeniowy. Jak co roku przygotowano szereg atrakcji - a po pandemicznej przerwie powróciła tu także scena ze znakomitymi koncertami.

Po raz pierwszy można było posłuchać Sebastiana Riedla w repertuarze świątecznym - usłyszeliśmy znane kolędy i pastorałki w bluesowej aranżacji, ale także zupełnie nowe kompozycje z tekstami autorstwa Mirosława Bochenka. Wielu ucieszył bożonarodzeniowy koncert zespołu Universe, który nieco starsze pokolenie dobrze zna także właśnie z kolędowego repertuaru.

Po Placu Baczyńskiego poniosły się też kryształowe głosy trzech wokalistek zespołu Tulia, a o ten bardziej tradycyjny repertuar w przepięknych strojach zadbał Zespół Pieśni i Tańca Mały Śląsk. Oprócz wieczornych koncertów gwiazd zaplanowano też występy lokalnych artystów - grup dziecięcych, młodzieżowych i senioralnych.

Jarmark Bożonarodzeniowy - 16.12.2022 · fot. Tomasz Gonsior / tychy.info


W pobliżu sceny działo się wiele już od wczesnych godzin popołudniowych - w piątek 16 grudnia choinkami ustawionymi w sąsiedztwie sceny zajęły się dzieci i młodzież z tyskich przedszkoli, szkół podstawowych i domów kultury. To one, w ramach konkursu „Drzewko Bożonarodzeniowe” przystroiły je własnoręcznie wykonanymi ozdobami.

Gdy już choinki zostały udekorowane, dla całych rodzin przygotowano moc atrakcji na Placu Baczyńskiego. Kubki smakowe rozpalił finalista programu Masterchef - Mateusz Krojenka, który stojąc u szczytu wielkiej patelni zaprosił do imponującego gotowania (a później smakowania!) w rozmiarze XXL, nie zabrakło też swojskich świątecznych smaków dzięki pokazowi Remigiusza Rączki połączonego także z możliwością skosztowania przygotowywanych pyszności.

Jarmark Bożonarodzeniowy - 16.12.2022 · fot. Tomasz Pestka / tychy.info


Efektowne pokazy, przedstawienia i animacje to kolejny mocny punkt tegorocznego Jarmarku, który upłynął także pod znakiem żywiołów - zobaczyliśmy igranie z ogniem w wykonaniu Teatru Ognia Los Fuegos oraz poskramianie lodu w wykonaniu Ice Teamu, który wyrzeźbił w lodzie prawdziwe cuda - oczywiście z miejskim akcentem. Na dzieci czekały pingwiny z zimowej krainy, których historię poznaliśmy podczas przedstawienia Agencji Artystycznej Prym Art. Z elfami spotkaliśmy się dzięki Teatrowi Trip, a głowy zadzieraliśmy będziemy podczas „Jasełek na wysokości” w wykonaniu Krakowskiego Teatru Ulicznego Scena Kalejdoskop.

Jak co roku, w prawie 40 drewnianych domkach można było nabyć artykuły świąteczne (w tym ozdoby choinkowe, zabawki, stroiki), ceramikę artystyczną i użytkową (dzbany, wazy, kubki i inne naczynia z nadrukami lub ręcznie malowane), galanterię, artykuły spożywcze (w tym słodycze, drobne przekąski, potrawy i wyroby regionalne) oraz oczywiście wypieki świąteczne i rozgrzewające jedzenie oraz trunki. Oprócz wystawców z bliska i daleka można tu było także spotkać lokalne organizacje pozarządowe i wesprzeć ich działalność kupując rękodzieło wykonane przez podopiecznych stowarzyszeń czy fundacji.Jak co roku na Placu Baczyńskiego stanęła mieniąca się światłem choinka, można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia w przygotowanych świątecznych instalacjach, a atmosferę w tle podgrzewał DJ Radla puszczając największe przeboje tego grudniowego czasu. Całości dopełniali animatorzy z teatru Mattenia, którzy czuwali nad odwiedzającymi Tyski Jarmark Bożonarodzeniowy.

Organizator:

Miejskie Centrum Kultury w Tychach

Partner:
Fiat Chrysler Automobiles, Master sp. z o.o.

Sponsor:

Invenio Polska.

ar, BM / tychy.info

źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.