tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 3 listopada 2022
  • 18 listopada 2022

[ZDJĘCIA] Dzień Wcześniaka w szpitalu Megrez!

Niektóre z nich ważą zaledwie nieco ponad kilogram, przychodzą na świat o wiele za wcześnie i od samego początku muszą toczyć trudną walkę o swoje zdrowie i życie. To wcześniaki, które 17 listopada obchodziły swoje międzynarodowe święto - także w Szpitalu Megrez w Tychach. Choć maleńkie i bezbronne, od razu trafiają tu pod opiekę specjalistów z nowoczesnego Oddziału Neonatologicznego.

Reklama

Dzień Wcześniaka w szpitalu Megrez - 17.10.2022 · fot. Szpital Megrez / Facebook


Z okazji Światowego Dnia Wcześniaka do szpitala Megrez zawitały wcześniaki urodzone w placówce w latach 2019-2022. "Megreziątka" i ich rodziców przywitały stęsknione ciocie-pielęgniarki i położne, lekarze oraz zarząd szpitala. Goście uczestniczyli w warsztatach z Ordynatorem Oddziału Neonatologicznego, dr n. med. Jarosławem Groszko, neurologopedą Karoliną Dybą oraz spotkaniu z mamą małego wcześniaka, autorką książki “Matka znienacka, czyli historie o wcześniactwie” Alicją Pilch.

Na najmłodszych czekał także specjalnie przygotowany kącik zabaw, a na rodziców i opiekunów stół pełen pyszności i smakowity tort. Dla gości dostępna przez cały czas spotkania była również przystrojona w symbole Światowego Dnia Wcześniaka - fioletowe balony i girlandę z małymi skarpetkami ścianka do pamiątkowych zdjęć.

Po warsztatach wszyscy rodzice mogli w luźnej, przyjaznej atmosferze porozmawiać z pielęgniarkami oraz specjalistami, którzy chętnie dzielili się swoją wiedzą.

Każde dziecko zostało pożegnane upominkiem zawierającym m.in. pluszową ośmiornicę, mokre chusteczki dla malucha i smakołyki.

Oddział Neonatologiczny Szpitala Megrez został uruchomiony po generalnym remoncie w 2021 r., gdy Szpital Megrez był szpitalem jednoimiennym. Modernizacji poddano także Oddział Ginekologiczno-Położniczy wraz z Porodówką, które należą do najlepszych tego typu oddziałów w województwie śląskim. Tyska Neonatologia wyposażona jest w szereg najnowocześniejszego sprzętu, takiego jak inkubatory, respiratory, pompy infuzyjne czy specjalne lampy do fototerapii. Trzon Oddziału stanowi kadra lekarzy-specjalistów oraz pielęgniarek i położnych. Z sukcesami dbają o to, aby każdy maluszek otrzymał jak najlepszą możliwą opiekę.

- Wyróżniającą wartością oddziału, oprócz najnowocześniejszego sprzętu, jest wykwalifikowana kadra medyczna, która 24 godziny na dobę dba o najmłodszych pacjentów. To grono najlepszych specjalistów: lekarzy-neonatologów, pediatrów oraz pielęgniarek neonatologicznych i położnych. To oni stanowią serce tego oddziału. Dni takie jak Światowy Dzień Wcześniaka pokazują, że nasza kadra to także zaangażowany i zgrany zespół, który z ogromnym sercem każdego dnia opiekuje się naszymi najmłodszymi pacjentami - mówi Mariola Szulc, Prezes Szpitala Megrez w Tychach.

ar / tychy.info

źródło: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez Sp z o. o.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.