tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 22 września 2022

Rodzinny dramat w Bielsku-Białej. Znamy okoliczności tragedii

Poznaliśmy okoliczności tragedii, do której doszło w czwartek w bielskim Hałcnowie. Przypomnijmy, tuż po godzinie 15.00 w jednym z domów znaleziono zwłoki kobiety. Potwierdziły się wcześniejsze, nieoficjalne doniesienia.

Morderstwo w bielskim Hałcnowie - 22.09.2022
Morderstwo w bielskim Hałcnowie - 22.09.2022 · fot. sid / bielsko.info


22 września, około godziny 14.30 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o nieprzytomnej kobiecie na terenie jednej z posesji w bielskim Hałcnowie. Na miejscu okazało się, że kobieta nie żyje i padła ofiarą morderstwa.

Jak przekazała dzisiaj portalowi bielsko.info Anna Zarychta, szefowa Prokuratury Rejonowej Bielsko-Biała-Północ, zwłoki zostały ujawnione wczoraj po godzinie 15.00. - Na ciele 72-letniej kobiety stwierdzono uraz głowy. Natomiast dopiero sekcja zwłok wykaże, czy był on przyczyną śmierci - poinformowała Zarychta.

Jak dodała A. Zarychta, podejrzana o zabójstwo 72-latki jest jej 36-letnia córka, która została umieszczona w Bielskim Centrum Psychiatrii. Z uwagi na to, że wczoraj nie można było wykonać z nią wszystkich czynności w sprawie, będzie badana przez biegłych, którzy ocenią, kiedy będzie można ich dokonać. Wczoraj zostały natomiast dokonane oględziny ciała domniemanej sprawczyni - zostały pobrane m.in. wyskrobiny zza paznokci, zbadano także jej odzież. Kwestie przesłuchania będą zależały właśnie od badania przez biegłych. Zabezpieczono dowody, które mogłyby bezpośrednio związać ją z ofiarą. Czynności na miejscu nadzorował prokurator. Teraz śledczy mają 48 godzin liczone od wczorajszego zatrzymania na zgromadzenie materiału dowodowego i wystąpienie do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie.

Sprawa wstępnie została zakwalifikowana z artykułu 148 kodeksu karnego, czyli jako zabójstwo.

sid / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.