Wiadomości

  • 10 sierpnia 2022
  • 11 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 1823

Bezpieczny cyklista: 69 wykroczeń. Na czym polegały?

Policjanci tyskiej drogówki prowadzili 9 sierpnia działania „Bezpieczny cyklista”. Łącznie mundurowi ujawnili 69 wykroczeń.

Działania "Bezpieczny Rowerzysta" w Tychach
Działania "Bezpieczny Rowerzysta" w Tychach - zdjęcie ilustracyjne · fot. KMP Tychy


Na celowniku byli zarówno rowerzyści, jak i kierujący pojazdami, popełniający wykroczenia względem niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Policjanci ujawnili łącznie 69 wykroczeń. 58 kierujących przekroczyło prędkość w rejonie przejścia dla pieszych, a pozostali między innymi nie stosowali się do ruchu prawostronnego. Ponadto podczas trwających działań mundurowi czterokrotnie wyjeżdżali do kolizji drogowych.

Policja przypomina, że kierujący powinni zachować szczególną uwagę skręcając w drogę poprzeczną, na której jest przejazd dla rowerów i ustąpić pierwszeństwa rowerzyście. Rowerzysta z kolei powinien kierować się zasadą ograniczonego zaufania i powinien być świadom tego, co może się stać, gdy zlekceważy ewentualny błąd kierowcy. Musi wykazać się rozsądkiem, ostrożnością oraz wyobraźnią na drodze, ponieważ w konfrontacji z samochodem nie ma szans.

ar / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.