• 27 czerwca 2022
  • 29 czerwca 2022
  • wyświetleń: 3200

IRONMAN 70.3 Elsinore: Alicja Pyszka-Bazan wicemistrzynią Europy!

Tyszanka Alicja Pyszka-Bazan zdobyła srebrny medal w kategorii wiekowej oraz czwarte miejsce w kategorii open podczas zawodów IRONMAN 70.3 Elsinore w Danii!

Tyszanka Alicja Pyszka-Bazan wicemistrzynią Europy w triathlonie na IRONMAN 70.3 Elsinore - 26.06.2022 · fot. Krzysztof Król - Radny Miasta Tychy

Do pokonania było: 1,9 km pływania, 90 km na rowerze i 21,1 km biegu. Jak relacjonuje serwis triathlonlife.pl, Polka była najszybsza na pływaniu wśród amatorek, pokonując pierwszą część trasy w 25:37. Potem prowadziła do 56 kilometra etapu kolarskiego. Ostatecznie w T2 zameldowała się na drugim miejscu, z wynikiem 3:02:20. Traciła 4:31 do prowadzącej. W biegu zameldowała się na mecie z wynikiem 4:35:06. Tym samym zdobyła tytuł wicemistrzyni Europy w kategorii kobiet 25-29 lat!

Warto dodać, że w kategorii OPEN Pyszka-Bazan uplasowała się na czwartej pozycji.

TOP 5 kobiet w kat. OPEN

1. Janette Dommer (DEN) - 4:29:01
2. Sofie Dideriksen (DEN) - 4:29:35
3. Antonia Milowsky (GER) - 4:32:40
4. Alicja Pyszka-Bazan - 4:35:06
5. Cecillie Salskov Jensen (DEN) - 4:35:57.

Liczby Pyszki-Bazan: pływanie: 25:37 / T1: 4:22 / rower: 2:32:22 / T2: 3:02 / bieg: 1:29:45 / finisz: 4:35:06.