Wiadomości

  • 2 kwietnia 2022
  • wyświetleń: 1463

Limitowana seria tyskich naklejek ze starymi zdjęciami

Powstała imitowana seria tyskich naklejek od Muzeum Miejskiego w Tychach - jak je zdobyć?

Limitowana seria tyskich naklejek ze starymi zdjęciami
Limitowana seria tyskich naklejek ze starymi zdjęciami · fot. Muzeum Miejskie w Tychach


Muzeum Miejskie przygotowało limitowaną serię naklejek, które otrzyma do nowo złożonego zamówienia każdy klient i każda klientka sklepu internetowego. Na trzech wzorach naklejek znajdują się archiwalne zdjęcia z lat 50., 60. i 70. XX wieku ze zbiorów Muzeum Miejskie w Tychach, doskonale znane z wirtualnej mapy-archiwum „ABC - Architektura Bliżej Ciebie”: http://www.abc.tychy.pl.

Wybrane fotografie autorstwa Zygmunta Kubskiego (z 1959 i 1962 roku) oraz Krzysztofa Pileckiego (z 1978 roku) prezentują:

  • budowlańców na platformie dźwigu na ul. Czystej (Osiedle C),
  • mężczyznę stojącego przy basenie kąpielowym budynku Technikum Budowlanego i Szkoły Rzemiosł Budowlanych (obecnie Zespół Szkół nr 5 w Tychach, Tyska Budowlanka) na ul. Edukacji 11 (Osiedle E),
  • kultową rzeźbę plenerową „Kosmosonda” Stefana Borzęckiego na ul. K. Darwina (Osiedle D).


To wszystko w towarzystwie haseł i sloganów np. w ślůnskij godce przygotowanych przy wsparciu językowym Adriana Goretzkiego z PoNaszymu.pl - śląskie biuro językowe.

Wśród wydawnictw jest coś dla tych, którzy uwielbiają Tychy oraz dla szukających wiedzy o Górnym Śląsku - jego historii i krajobrazie regionu. Znajdziecie tu pozycje o architekturze, urbanistyce i sztuce w przestrzeni miasta. Wydawnictwa muzeum to też skarbnice wiadomości o czasach minionych lokalnej społeczności. Zadowoleni będą nie tylko historycy, historycy sztuki i architektury, czy etnografowie, ale też pasjonaci sportu.

Dzięki współpracy z InPost - Paczkomaty, Kurier przesyłkę odbierzecie komfortowo w wybranym Paczkomacie lub dostarczy ją kurier. Ale jest też możliwość odbioru osobistego w muzeum.

link do sklepu internetowego - kliknij tutaj.

ar / tychy.info

źródło: Muzeum Miejskie w Tychach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum Miejskie w Tychach" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Muzeum Miejskie w Tychach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum Miejskie w Tychach" podaj