tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 19 lutego 2022
  • wczoraj, 06:28

Klasyk Fest 2022 w Mysłowicach. Zaprasza Tyski Ruch Klasyków

Za nami:

W czerwcu odbędzie się tegoroczny Klasyk Fest organizowany przez Tyski Ruch Klasyków. Dwa wyjątkowe wydarzenia, które wchodzą w skład tegorocznej edycji imprezy, to zlot Fiatów 126p oraz II ogólnopolski rajd Cinquecento. To wszystko odbędzie się w dniach 25 i 26 czerwca, ale... w tym roku niestety nie w Tychach, a w Parku Słupna w Mysłowicach. Portal tychy.info objął wydarzenie patronatem!

parada klasyków
Klasyk Fest 2022 w czerwcu. Zlot Maluchów i Cinquecento! · fot. Tyski Ruch Klasyków


Organizatorzy poinformowali już początkiem marca, że tegoroczny Klasyk Fest zostaje przeniesiony do Parku Słupna w Mysłowicach. Jak wyjaśniają, w planowanym wymiarze nie są w stanie zorganizować wydarzenia na Placu Żyrafy w Tychach, gdzie pierwotnie miała odbyć się impreza.

- Kilka dni temu cieszyliśmy się z zielonego światła dla naszego terminu, ale to na tym koniec dobrych wiadomości. W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy oficjalną zgodę na organizacje wydarzenia, ale z dużą ilością ograniczeń, która uniemożliwia nam realizację wydarzenia tak, jak od nas tego oczekujecie - informowali organizatorzy w lutym.

Tyski Ruch Klasyków wskazuje, że udostępniona im przestrzeń byłaby zbyt ograniczona dla tak dużej imprezy. Jak udało się nam ustalić, chodzi o ochronę zieleni w mieście.

Klasyk Fest to flagowe wydarzenie stowarzyszenia Tyski Ruch Klasyków. Przyciąga każdego roku setki uczestników i dziesiątki tysięcy odwiedzjących! Dzieje się tak za sprawą ogromnego zaangażowania całego zespołu stowarzyszenia pod przewodnictwem charyzmatycznego Prezesa. Mariusz Skwarzec, bo o nim mowa, od lat będący liderem stowarzyszenia jest inspiratorem wielu wydarzeń związanych z tematyką klasycznej motoryzacji.

Jak sam mówi:

- Rosnące zainteresowanie klasyczną, zabytkową motoryzacją staje się ostatnio swoistą modą. Rozwijanie naszej pasji, które dodatkowo może wywołać pozytywne społeczne efekty to cel działania naszego stowarzyszenia. Edukacja dotycząca bezpieczeństwa w ruchu drogowym realizowana w atrakcyjny i ciekawy sposób zdecydowanie lepiej trafia zarówno do młodszych jak i starszych użytkowników naszych dróg.

Słowa te od kilku lat mają odzwierciedlenie w zaangażowaniu stowarzyszenia w liczne wydarzenia o charakterze edukacyjnym jak i charytatywnym. W tym roku kolejna edycja Klasyk Fest będzie miała szczególny charakter. Tylu klasyków jeszcze nie było…

Program wydarzenia w Mysłowicach - Zlot Maluchów i CinquecentoMały Fiat jest niewątpliwie ikoną polskiej motoryzacji. Jedni go kochają, inni nienawidzą, ale jedno jest pewne - wzbudza niesamowite emocje. Pojazd, który zmotoryzował nasz kraj, ma już 50 lat! Dlatego Tyski Ruch Klasyków zapowiada zlot tych samochodów.

- Czyż nie jest to wyjątkowo dobra okazja ku temu, by sprawdzić ilu prawdziwych fanów "Maluszka" jest wśród nas? - pytają przedstawiciele Tyskiego Ruchu Klasyków. - Oczywiście, że tak! Dlatego w ramach znanego Wam doskonale wydarzenia jakim jest Klasyk Fest 2022 postanowiliśmy ustanowić Rekord Polski w ilości Fiatów 126, 126p, 126 BIS w jednym miejscu! Jest Was zawsze wielu, ale tym razem liczymy na co najmniej 12000 wspólnych koni mechanicznych. Serdecznie zapraszamy do współpracy wszystkie kluby, grupy oraz miłośników 126p.

Zlot Fiatów 126p odbędzie się w sobotę, 25 czerwca.

Ponadto odbędzie się zlot Cinquecento. Jubileusz 30-lecia rozpoczęcia produkcji Fiata Cinquecento uhonorowany został zorganizowanym w 2021 roku Pierwszym Rajdem Cinquecento w Warszawie. Ogromne zainteresowanie wydarzeniem, liczni uczestnicy i przede wszystkim wyśmienita zabawa przeszły najśmielsze oczekiwania organizatorów. Narodziła się swoista moda na Cinquecento. Zachęceni siłą i pozytywną energią fanów modelu postanowiliśmy kontynuować tą fantastyczną inicjatywę i zorganizować Drugi Rajd Cinquecento.

- Tym razem odbędzie się on na Śląsku, gdzie z pewnością każde z Waszych Cinquecento już kiedyś było. Mamy nadzieję, że trasa rajdu za kierownicą Cinquecento pozwoli Wam zobaczyć Śląsk z zupełnie innej perspektywy, zaś udział w wydarzeniu przyniesie dużo dobrych i pozytywnych wspomnień oraz satysfakcji z rywalizacji - mówią organizatorzy.

Zlot Cinquecento odbędzie się w niedzielę, 26 czerwca.

Goście wydarzeniaAle to jeszcze nie wszystko - poza licznymi konkursami, zabawami i atrakcjami dla dzieci i dorosłych swoją obecnością uświetnią wydarzenie pan Przemysław Semczuk - autor książki „MALUCH - wielka podróż małego fiata z ziemi włoskiej do Polski” oraz związany z klasyczną motoryzacją youtuber Jan Garbacz, na kanale, którego „każdego tygodnia można znaleźć coś starego”. Motoryzacyjnych atrakcji podczas wydarzenia na pewno nie zabraknie, a co ciekawe znajdą się także i te artystyczne, gdyż podczas wydarzenia wystąpi Pav Pavulon, Olo Skunk czy Maya Krav.

Po wyczerpującym i pełnym atrakcji pierwszym dniu zainteresowani uczestnicy mogą skorzystać z uroków pola namiotowego, aby następnego dnia uczestniczyć lub kibicować uczestnikom turystycznego rajdu Cinquecento.

- Jeśli jeszcze macie wątpliwość i chcecie sprawdzić czy „tylu klasyków tu jeszcze nie było” koniecznie odwiedźcie tę imprezę - mówią organizatorzy!

Uwaga! Dla tyszan zostanie zorganizowany specjalny kurs do Mysłowic zabytkowym Ikarusem. Szczegóły: www.tychy.info/wiadomosci/15124-specjalny-kurs-z-tychow-na-klasyk-fest-w-myslowicach

Wydarzenia na Facebooku:

Klasyk Fest: www.facebook.com/events/837999973520416/
Zlot Cinquecento: www.facebook.com/events/483553423372816
Zlot Fiatów 126p: www.facebook.com/events/424084529470422

klasyk fest 2022


klasyk fest

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.