Reklama

Wiadomości

  • 29 stycznia 2022
  • wyświetleń: 1774

Wojewódzki turniej na najlepszego ucznia w zawodzie cukiernik

Wojewódzki Etap XXVII edycji Turnieju na najlepszego ucznia w zawodzie piekarz cukiernik odbył się w Zespole Szkół nr 7 w Tychach w dniach 25 i 26 stycznia. Tematem przewodnim konkursu była „Potęga natury”. W zawodzie cukiernik rywalizowało 10 uczniów z 5 szkół.

Turniej na najlepszego ucznia w zawodzie cukiernik - 25-26.01.2022 · fot. Zespół Szkół nr 7 w Tychach


Zadaniem uczestników było w części teoretycznej rozwiązanie testu, w części praktycznej: wykonanie 9 sztuk ciastek bankietowych i ich udekorowanie, wykonanie 3 sztuk figurek marcepanowych oraz złożenie tortu okolicznościowego i jego dekoracja według własnego projektu. Oceniana była również ekspozycja wykonanych wyrobów oraz organizacja pracy.

1 miejsce zdobyła Natalia Kotyrba z tyskiego Zespołu Szkół nr 7; 2 miejsce Paulina Świrska również z tyskiego Zespołu Szkół nr 7; 3 miejsce Alicja Sudoł z Zespół Szkół Spożywczych im. dr Bronisława Hagera w Zabrzu.

Najlepsi uczniowie reprezentować będą województwo podczas Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie we Wrocławiu.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!

ar / tychy.info

źródło: Zespół Szkół nr 7 w Tychach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.