Wiadomości

  • 20 stycznia 2022
  • 24 stycznia 2022
  • wyświetleń: 7993

[ZDJĘCIA] 18-latka potrąciła na pasach 70-latkę

W środę, 19 stycznia około godz. 15.40 na ulicy Harcerskiej w Tychach doszło do potrącenia. 18-letnia kierująca samochodem volkswagenem potrąciła na oznakowanym przejściu dla pieszych 70-letnią kobietę. Policjanci mają szczegółowe ustalenia dotyczące przyczyn wypadku.

Potrącenie na ul. Harcerskiej - 19.01.2022 · fot. 112tychy.pl


W wyniku zdarzenia poszkodowana doznała urazu głowy (złamania kości potylicznej) i trafiła do szpitala. Mundurowi potwierdzili trzeźwość uczestników zdarzenia, a kierującej samochodem osobowym zatrzymali prawo jazdy.

Funkcjonariusze ustalili, że 18-latka potrąciła kobietę, wyprzedzając pojazd, który zatrzymał się przed oznakowanym przejściem dla pieszych celem ustąpienia pierwszeństwa pieszej. Policja prowadzi dalsze postępowanie w tej sprawie.

Policja przypomina o dostosowaniu prędkości do panujących warunków na drodze. Pieszych prosi, aby stosowali zasadę ograniczonego zaufania co do pozostałych uczestników ruchu i pamiętali o elementach odblaskowych.

ar / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.