Wiadomości

  • 20 stycznia 2022
  • wyświetleń: 947

Karciane manipulacje kierowcy ciężarówki

W poniedziałek, 17 stycznia na krajowej „jedynce” w Tychach, patrol Inspektoratu Transportu Drogowego zatrzymał do kontroli pojazd należący do czeskiego przewoźnika. Kierowca dostarczył ładunek z Czech do Polski i jechał na kolejny załadunek. W trakcie kontroli danych z tachografu i karty kierowcy inspektorzy stwierdzili, że kierowca zrobił rano podjazdy bez karty włożonej do tachografu.

Kierowca czeskiej ciężarówki wyciągnął kartę z tachografu
Kierowca czeskiej ciężarówki wyciągnął kartę z tachografu · fot. GITD


Okazało się, że kierowca wyjął kartę podczas rozładunku, ponieważ w tym czasie miał odbierać odpoczynek dzienny. Chciał w ten sposób ukryć skrócenie swojego odpoczynku dobowego.

Za stwierdzone naruszenie, na trzy miesiące zatrzymano mu prawo jazdy. Za manipulacje czasem pracy i stwierdzone pozostałe naruszenia odpowiedzialność grozi też pracodawcy. Wobec zagranicznego przewoźnika wszczęto postępowanie administracyjne zagrożone karą pieniężną.

ar / tychy.info

źródło: Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Katowicach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.