Wiadomości

  • 16 stycznia 2022
  • wyświetleń: 1629

Przekroczył prędkość o 102 km/h. Srogi mandat dla pirata drogowego

Policjanci tyskiej drogówki surowo egzekwują przestrzeganie przepisów przez kierujących. Jak zwracają uwagę, nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, w których ludzie giną lub zostają poważnie ranni. Wyższe grzywny za najbardziej niebezpieczne wykroczenia na drodze, mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

policja, policjant, mandat, kara, kontrola
Przekroczył prędkość o 102 km/h. Srogi mandat dla pirata drogowego · fot. KWP Katowice


- Po wejściu nowych przepisów zwiększających grzywny za nieprawidłowe zachowanie w stosunku do pieszych, niewłaściwe wyprzedzanie i przekroczenie prędkości, wielu kierujących zdjęło nogę z gazu. Niestety wciąż zdarzają się kierowcy z „ciężką nogą”. Wykroczenia związane z przekroczeniem prędkości są jedną z głównych przyczyn poważanych zdarzeń drogowych. W związku z tym policjanci zwracają szczególną uwagę na takie przewinienia - podkreślają policjanci z KMP Tychy.

Ostatnio na drodze krajowej numer 1 wpadło dwóch kierujących, którzy otrzymali wysokie mandaty. - Kierujący mercedesem przekroczył prędkość o 102 km/h na drodze, gdzie obowiązuje 70 km/h. 44-latek otrzymał grzywnę w wysokości 2,5 tysiąca złotych. Natomiast 51-letni kierujący przekroczył dopuszczalną prędkość o 54 km/h. Został na niego nałożony mandat w kwocie 1,5 tysiąca złotych. Obaj otrzymali także po 10 punktów karnych - informują mundurowi z tyskiej komendy.

Przekroczył prędkość o 102 km/h. Wysokie mandaty dla piratów drogowych
Przekroczył prędkość o 102 km/h. Wysokie mandaty dla piratów drogowych · fot. KMP Tychy

mp / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.