Wiadomości

  • 11 stycznia 2022
  • 16 stycznia 2022
  • wyświetleń: 2207

Łapówka w zamian za uniknięcie pobytu w izbie wytrzeźwień

Tyscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który zaproponował im łapówkę w zamian za uniknięcie pobytu w izbie wytrzeźwień. 24-latek chciał się dogadać z policjantami, by nie doprowadzali go do izby wytrzeźwień. Teraz za przestępstwo korupcyjne może mu grozić do 2 lat więzienia.

Policjanci Wydziału Prewencji tyskiej komendy interweniowali w jednym z hoteli po zgłoszeniu dotyczącym nietrzeźwego mężczyzny. Pijany 24-latek nawet nie wiedział, jak się znalazł w hotelu, stwarzając zagrożenie dla swojego zdrowia, a nawet życia. Policjanci przejęli mężczyznę i zbadali stan jego trzeźwości. Okazało się, że ma w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mundurowi pojechali z nim do domu, żeby przekazać go rodzinie, jednak nikogo nie zastali. W związku z tym podjęli decyzję o doprowadzeniu go do izby wytrzeźwień.

Wtedy też młody tyszanin stwierdził, że nie chce mieć problemów i "że jak go puszczą, to im zapłaci". 24-latek usłyszał zarzut obietnicy wręczenia korzyści majątkowej mniejszej wagi. Za ten czyn kodeks karny przewiduje karę do 2 lat więzienia.

ar / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.