tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 15 stycznia 2022

[WIDEO] Wydobycie szczątków bombowca w programie Polsatu

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne ciekawostki" podaj

Pasjonaci historii II wojny światowej skupieni wokół Arkadiusza Domińca z Muzeum Śląskiego o Września w Tychach wraz z twórcami programu "Poszukiwacze historii" szukali jesienią w Gryźlinach szczątków samolotu Ju87, uszkodzonego we wrześniu 1939 roku. Został na ten temat nakręcony odcinek programu "Poszukiwacze historii", który jest emitowany na antenie Polsat Play.

Reklama

Poszukiwacze Historii, Muzeum Śląskiego Września
Pasjonaci historii II wojny światowej skupieni wokół Arkadiusza Domińca z Muzeum Śląskiego o Września w Tychach wraz z twórcami programu "Poszukiwacze historii" szukali jesienią szczątków samolotu Ju87, uszkodzonego we wrześniu 1939 roku · fot. Polsat Play


We wrześniu 1939 roku na lotnisku w Gryźlinach stacjonowały Junkersy 87, które wykonywały loty bojowe nad Warszawę. Jeden z nich podobno rozbił się w okolicznych lasach. Poszukiwacze spróbowali rozwiązać zagadkę tej katastrofy lotniczej i jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czy szczątki samolotu, które znajdują się w ziemi rzeczywiście pochodzą ze sławnego “Stukasa” i czy na pewno rozbicie samolotu było związane z działaniami wojennymi w czasie niemieckiego ataku na Polskę.

Odcinek można obejrzeć na stronie internetowej Polsat Play - kliknij tutaj.

Poniżej udostępniamy fragmenty programu opublikowane w mediach społecznościowych "Poszukiwaczy historii".

Loading...


Loading...


Loading...


Loading...


Loading...


Loading...


Loading...


Loading...

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Historyczne ciekawostki

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne ciekawostki" podaj