Wiadomości

  • 15 października 2021
  • 23 października 2021
  • wyświetleń: 2416

Wybieramy Tyskiego Społecznika Roku 2021!

Masz w swoim otoczeniu osobę, która jest aktywna i udziela się społecznie? Być może widzisz jak pomaga dzieciom, seniorom, sąsiadom, wspiera lokalne środowisko lub walczy w jakiejś słusznej społecznej sprawie? Koniecznie zgłoś swojego kandydata do tytułu Tyskiego Społecznika Roku 2021!

gala Tyski Społecznik Roku 2020
Gala Tyski Społecznik Roku 2020 - 19.11.2020 · fot. UM Tychy


Fundacja Rozwoju Ekonomii Społecznej ogłasza nabór do III edycji konkursu TYSKI SPOŁECZNIK ROKU 2021, w którym mogą wziąć udział osoby fizyczne, grupy nieformalne, organizacje pozarządowe, instytucje - w tym placówki oświatowe i przedsiębiorcy.

Celem organizacji przedsięwzięcia jest upowszechnianie postaw prospołecznych i docenianie bezinteresownego udziału w inicjatywach społecznych. Nagroda jest przyznawana w dwóch kategoriach - dla osoby oraz dla instytucji (np. organizacje pozarządowe, placówki oświatowe, jednostki miejskie, firmy, urzędy).

Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród odbędzie się podczas uroczystej gali TYSKIEGO SPOŁECZNIKA ROKU.

Zgłoszenia do konkursu należy składać na formularzach dostępnych na stronie fundacji. Wypełnione formularze należy czytelnie podpisać, zeskanować i wysłać pod adres mailowy fres@ekonomiaspoleczna.org.pl . Formularze można także dostarczać osobiście do biura Fundacji pod adresem: Tychy ul. Barona 30/209 B.

Przyjmowanie zgłoszeń do konkursu trwa do 29 października.

W pierwszej edycji projektu - w 2019 roku, tytuł Tyskiego Społecznika Roku 2019 w kategorii Instytucja otrzymało Stowarzyszenie „Trzeźwość Życia”, które od 25 lat prowadzi bezpłatne poradnictwo i pomoc psychologiczną dla osób uzależnionych i ich bliskich, a także działania profilaktyczne, porady prawne, konsultacje, grupy wsparcia i warsztaty.

Tytuł Tyskiego Społecznika Roku 2019 dla osoby indywidualnej przypadł Danucie Piórko - lokalnej liderce, wieloletniej wnioskodawczyni do budżetu obywatelskiego, zaangażowanej w działania. Pani Danuta była inicjatorką różnorodnych akcji sąsiedzkich, które odmieniły otoczenie bloku przy ul. Wyszyńskiego - m.in. akcję przesadzania roślin, aby uchronić je przed zniszczeniem podczas termomodernizacji budynku czy akcję sadzenia krokusów na osiedlu, w której wspólnie wzięli udział seniorzy i dzieci.

W drugiej edycji projektu - w 2020 roku, laureatem głównej nagrody został Mikołaj Figlarski m.in. za działalność w Młodzieżowej Radzie Miasta Tychy, w samorządach uczniowskich czy za koordynację wolontariatu szkolnego w placówkach oświatowych. Kapituła przyznała także wyróżnienia dla: Michała Kasperczyka (m.in. za działanie jako wolontariusz w trakcie pandemii), Małgorzaty Ryngiel (m.in. za wolontariat i pomoc osobom starszym i potrzebującym), Beaty Męcik (m.in. za organizację licznych charytatywnych akcji i zbiórek na rzecz Tyskiego Hospicjum im. Św. Kaliksta) oraz 7-letnigo Artura Podsiadłego (m.in. za filmy promujące prawidłowe postawy w czasie pandemii koronawirusa oraz wsparcie akcji produkcji maseczek ochronnych dla Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci w Tychach).

Z kolei w kategorii instytucja nagrodę główną przyznano Hufcowi Ziemi Tyskiej im. Wojska Polskiego m.in. za akcję szycia maseczek oraz wsparcie wolontarystyczne dla osób potrzebujących w czasie pandemii. Wyróżniono ponadto Fundację Rozwoju i Integracji MULTIINTEGRA (m.in. za liczne działania na rzecz rozwoju sportu i edukacji dzieci i młodzieży czy pomoc dla dzieci i Szpitala w trakcie trwania pandemii koronawirusa), oraz Zespół Szkół nr 6 (m.in. za działania na rzecz tyskich hospicjów, seniorów czy też akcje prozdrowotne i na rzecz zwierząt).

ar / tychy.info

źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.