Wiadomości

  • 13 września 2021
  • 19 września 2021
  • wyświetleń: 5745

[FOTO] "Postaw na nogi!" - piknik z Dawidem Tomalą z okazji ETZT

Moc atrakcji czekała na osoby, które przybyły w sobotę, 18 września do Parku Miejskiego Solidarności w Tychach. Wśród nich były warsztaty, pokazy, wystawy oraz specjalny upominek dla uczestników wyjątkowej parady. Podczas wydarzenia odbył się również trening z Dawidem Tomalą, złotym medalistą Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Postaw na nogi! - piknik z Dawidem Tomalą z okazji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu · fot. Tomasz Gonsior


Wydarzenie w Parku Miejskim Solidarności odbyło się w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, który w tym roku przypada w dniach 16 - 22 września. To inicjatywa, której głównym celem jest zachęcenie wszystkich do zmiany niekorzystnych dla zdrowia i środowiska przyzwyczajeń. Tychy także włączyły się do akcji.

W programie wydarzenia zaplanowano spotkanie oraz trening z Dawidem Tomalą, złotym medalistą olimpijskim w chodzie na dystansie 50 km, który urodził się w Tychach, Rowerowe Show oraz pokaz tańca seniorów (Internationale Bund Polska). Nie zabrakło również parady z udziałem animatorów, bębniarzy oraz mieszkańców miasta, którzy przybyli na event pieszo, na rowerze, rolkach, hulajnogach lub innych ekologicznych środkach transportu. Pod koniec akcji odbyły się pokazy i warsztaty rolkowe z profesjonalną grupą instruktorów, trening nordic walking, warsztaty kulinarne, wystawa retro-rowerów oraz kursy „zabytkowym” trolejbusem z Galerią na Szelkach oraz wiele innych atrakcji.

Podczas imprezy w Parku Miejskim Solidarności swoją działalność zaprezentowały również tyskie organizacje pozarządowe, a wśród nich m.in. Internationaler Bund Polska, Fundacja Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo, Polski Związek Niewidomych, Abstynencki Klub Żeglarski „Paprocany”, Fundacja Rozwoju Ekonomii Społecznej, Fundacja Rozwoju i Integracji „Multiintegra”, Caritas Archidiecezji Katowickiej, Klub Sportowy Falcons, Tyskie Szpilki, Polski Klub Ekologiczny i inne. Tyskie NGO przeprowadziły m.in. warsztaty kulinarne, artystyczne, sportowe, wszelkiego rodzaju pokazy, konkursy i animacje dla rodzin.

Wczoraj na Placu pod Żyrafą stanęła także niecodzienna śmieciarka z zamontowaną zjeżdżalnią i grami zręcznościowymi, sprawdzającymi wiedzę najmłodszych na temat segregacji odpadów. W jej wnętrzu znajduje się wystawa multimedialna pokazująca, że odpady to wartościowe surowce. Ponadto Fundacja Odzyskaj Środowisko przeprowadziła warsztaty trash-art, podczas których wspólnie z uczestnikami stworzyła prawdziwe dzieła sztuki, wykorzystując surowce pochodzące z Elektrycznych Śmieci.

Podczas wydarzenia Urząd Miasta Tychy zapewnił możliwość szczepienia się przeciwko Covid-19, a także punkt spisu powszechnego.

ar, mp / tychy.info

źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.