Wiadomości

• 4 września 2021
  • wyświetleń: 2416

Hokej: Gieksa pokonała Trójkolorowych tuż przed sezonem

To była próba generalna przed startem sezonu. Hokeiści GKS Tychy rozegrali w piątek, 3 września w Katowicach ostatni sparing w okresie przygotowawczym. Trójkolorowi ulegli GKS-owi Katowice 2:3.

GKS Tychy - GKS Katowice  - 03.09.2021
GKS Tychy - GKS Katowice - 03.09.2021 · fot. GKS Tychy

Tyszanie przed rozpoczęciem sezonu mają za sobą kilka tygodni intensywnych treningów i spotkań kontrolnych. W piątek zagrali ostatnie na „Jantorze” z klubem GKS Katowice. Wynik sparingu: GKS Katowice - GKS Tychy 3:2.

Tyszanie bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie, bo w 15 minucie akcję nowych zawodników sfinalizował Dienis Sierguszkin. Niestety w drugiej tercji „Gieksa” była bardziej skuteczna, a na drodze „Trójkolorowych” stawał bramkarz gospodarzy. W ostatniej odsłonie testowany Renārs Kārkls doprowadził do remisu, ale ostatnie słowa należało do Katowic. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Patryk Wronka.

GKS Katowice - GKS Tychy 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)

0:1 - Dienis Sierguszkin - Jegor Fieofanow, Artiom Smirnow (14:28),
1:1 - Carl Hudson - Matias Lehtonen (21:19),
2:1 - Patryk Wajda - Bartosz Fraszko, Grzegorz Pasiut (37:52),
2:2 - Renārs Kārkls - Alexander Szczechura, Jean Dupuy (44:14),
3:2 - Patryk Wronka - Matias Lehtonen, Patryk Krężołek (57:24).

Składy:

GKS Katowice: Miarka - Wajda, Kruczek; Fraszko, Pasiut, Mularczyk - Hudson, Wanacki; Wronka, Lehtonen, Krężołek - Rompkowski, Jakimienko; Bepierszcz, Smal, Michalski - Musioł, Krawczyk; Ciepielewski, Prokurat.

GKS Tychy: Raszka - Krzyżek, Bizacki; Szczechura, Starzyński, Mroczkowski - Smirnow, Karkls; Sierguszkin, Fieofanow, Dupuy - Biro, Pociecha; Gościński, Wróbel, Jeziorski - Kotlorz, Michałowski; Marzec, Galant, Gruźla.

Zapraszamy do posłuchania wypowiedzi po ostatnim meczu kontrolnym przed startem sezonu. Spotkanie z GKS-em Katowice podsumował trener pięciokrotnych Mistrzów Polski, Krzysztof Majkowski: