Wiadomości

 • 27 sierpnia 2021
 • wyświetleń: 1465

1 września Koleje Śląskie wprowadzą nowe oferty dla podróżnych

Taryfa pozaszczytowa ze zniżką do 20%, możliwość zabrania w weekendy oraz święta drugiej osoby za dopłatą złotówki, rozszerzone bilety rodzinne, nawet 25% ulgi dla grup czy dobowe i miesięczne bilety uprawniające do korzystania z pociągów Kolei Śląskich oraz komunikacji ZTM to tylko niektóre z nowych atrakcyjnych ofert proponowanych przez kolejową spółkę.

Koleje Śląskie
1 września Koleje Śląskie wprowadzą nowe oferty dla podróżnych · fot. Tomasz Żak / UMWS


Koleje Śląskie konsekwentnie podejmują działania, które mają na celu stałe podnoszenie komfortu pasażerów i dostępności regionalnego transportu kolejowego tak, aby stawał się on zawsze pierwszym wyborem w momencie planowania podróży. Wprowadzanie rozwiązań mających na celu uproszczenie taryfy przewozowej rozpoczęło się już w maju bieżącego roku. Pierwsza faza zmian weszła w życie w dniu 10 maja 2021 roku, druga wchodzi już 1 września 2021 roku, zaś cały proces powinien zakończyć się w 2022 roku.

- Jesteśmy kręgosłupem komunikacyjnym regionu. Obsługując 16 linii oraz uruchomiając blisko 400 pociągów każdego dnia dajemy pasażerom możliwość dotarcia w szybki, bezpieczny, komfortowy i przystępny cenowo sposób do najbardziej odległych zakątków województwa śląskiego. Doskonale rozwinięta siatka połączeń z jednej strony stanowi ogromny potencjał, z którego na co dzień mogą korzystać wszyscy mieszkańcy Śląska, a z drugiej jest również wielowymiarowym wyzwaniem dla ekspertów spółki, którzy stale monitorują liczbę pasażerów i zainteresowanie poszczególnymi trasami oraz tworzą analizy, w oparciu o które wprowadzamy nowe oferty i aktywności promocyjne - mówi Patryk Świrski, Prezes Zarządu Kolei Śląskich.

Podążając za trendami europejskimi, Koleje Śląskie jako pierwszy polski przewoźnik regionalny od 1 września 2021 roku wprowadzają możliwość korzystania z innowacyjnej taryfy pozaszczytowej ze zniżką do 20%. Na pasażerów czekać będzie również szereg najbardziej atrakcyjnych ofert. Silesia 24 pozwoli na podróżowanie po całym województwie śląskim zarówno pociągami Kolei Śląskich, jak i komunikacją ZTM bez ograniczeń przez 24 godziny za jedyne 38 złotych. Silesia Duo umożliwi zabranie w weekendy oraz święta drugiej osoby za dopłatą złotówki. Strefowy Superbilet 24 będzie uprawniał do korzystania z pociągów Kolei Śląskich oraz komunikacji ZTM na terenie Metropolii przez 24 godziny w cenie 15 złotych.

Zupełną nowość stanowią Superbilety miesięczne będące odpowiednikami dotychczasowych Metrobiletów, które umożliwią podróż pociągami Kolei Śląskich w wybranych strefach Metropolii. Bilety te po raz pierwszy pojawią się w sieci sprzedaży śląskiego przewoźnika i będą honorowane w wyznaczonych obszarach komunikacji ZTM. Wprowadzone zostaną również atrakcyjne oferty dla osób podróżujących wspólnie. Mała Grupa Poza Szczytem otrzyma zniżkę 25%, a oferta Rodzina w nowej odsłonie umożliwi podróż aż 9 osobom ze zniżką 30%.

- Na co dzień podejmujemy działania, które mają zachęcać do bezpiecznego podróżowania z nami. Stale wskazujemy również na wszystkie zalety wyboru kolei, jako doskonałego środka transportu podkreślając jego wygodę, krótki czas podróży, ekologię i bezpieczeństwo. Nowe atrakcyjne oferty to kolejny krok w stronę pasażerów, których komfort i satysfakcja z podróży są dla nas najważniejsze - podkreśla Alicja Omięcka, Wiceprezes Zarządu Kolei Śląskich.

1 września Koleje Śląskie wprowadzą nowe oferty dla podróżnych · fot. Koleje Śląskie


Koleje Śląskie wprowadzą nowe oferty:

 • "Poza szczytem"
Możliwość podróżowania ze zniżką do 15% w jedną lub 20 % w obie strony poza godzinami szczytu przewozowego, w dni robocze od 9:00 do 14:00 i od 18;00 do 5:00 oraz w soboty, niedziele i święta.
 • "Mała grupa poza szczytem"
Oferta skierowana dla grup od dwóch do pięciu osób, nie posiadających uprawnień do ulg, odbywających podróż razem. Osoby te mogą nabyć bilet ze zniżką 25%.
 • "Superbilet 24 Strefa M"
Bilet 24-godzinny imienny, umożlwiający podróżowanie pociągami Kolei Śląskich na obszarze Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Honorowany na wszystkich liniach autobusowych, tramwajowych oraz trolejbusowych komunikacji zbiorowej organizowanej przez ZTM. Bilet można nabyć według taryfy normalnej w cenie 15 zł a także z ulgą 50% w cenie 7,50 zł.
 • "Superbilet"
Bilet miesięczny imienny można nabyć wg taryfy normalnej oraz z ulgami ustawowymi. Jest to bilet strefowy uprawniający do podróży w ramach wybranej strefy w ramach wybranej strefy pociągami Kolei Śląskiej oraz komunikacji zbiorowej ZTM:
a. Strefa K (Katowice) - uprawniających do przejazdów wyłącznie na obszarze miasta (gminy) Katowice (od/do stacji/przystanków kolejowych zawierających w nazwie Katowice, w cenie 119 zł,
b. Strefa A - uprawniających do przejazdów na odcinku ograniczonym stacjami Knurów/Gliwice - Strefa K (Katowice), w cenie 179 zł,
c. Strefa B - uprawniających do przejazdów na odcinku ograniczonym stacjami Tarnowskie Góry - Strefa K (Katowice), w cenie 179 zł,
d. Strefa C - uprawniających do przejazdów na odcinku ograniczonym stacjami Dąbrowa Górnicza Sikorka - Strefa K (Katowice), w cenie 179 zł,
e. Strefa D - uprawniających do przejazdów na odcinku ograniczonym stacjami Nowy Bieruń - Strefa K (Katowice), w cenie 179 zł,
f. Strefa E - uprawniających do przejazdów na odcinku ograniczonym stacjami Tychy Lodowisko/Łaziska Górne Brada/Kobiór/ Łaziska Średnie - Strefa K (Katowice), w cenie 179 zł.
g. Strefa M (cała GZM) - uprawniających do przejazdów na obszarze Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii (GZM) ograniczonej stacjami: Gliwice, Knurów, Tarnowskie Góry, Dąbrowa Górnicza Sikorka, Nowy Bieruń, Kobiór, Łaziska Górne Brada, Łaziska Średnie, Tychy Lodowisko, w cenie 229 zł.
 • "EuroSilesia 24"

Oferta przeznaczona dla osób podróżujących na terenie województwa śląskiego w pociągach Kolei Śląskich oraz w komunikacji zbiorowej ZTM. Bilet imienny, ważny 24 godziny, do którego w soboty, niedziele i święta można dokupić bilet "EuroSilesia Duo" za 1 zł dla jednej dodatkowej osoby wspólnie odbywającej przejazd. Bilet jest dodatkowo honorowany we wszystkich pociągach na terenie Województwa Morawsko-Śląskiego w Czechach (tylko w klasie 2 pociągów przewoźnika České Dráhy) i kosztuje 42 zł.
 • "EuroWeekend"
Oferta obowiązuje wyłącznie w soboty, niedziele i święta na następujących odcinkach:
Chałupki - Racibórz - Rybnik
Chałupki - Wodzisław Śląski - Rybnik
Cieszyn - Zebrzydowice - Czechowice-Dziedzice
Cieszyn - Goleszów - Czechowice-Dziedzice
Cieszyn - Goleszów - Wisła Głębce
Bilet ważny 1 dzień (do północy) uprawnia do nieograniczonej liczby przejazdów w terminie jego ważności. Bilet jest dodatkowo honorowany we wszystkich pociągach na terenie Województwa Morawsko-Śląskiego w Czechach (tylko w klasie 2 pociągów przewoźnika České Dráhy) a jego cena wynosi 18 zł.

Koleje Śląskie zmieniają się warunki taryfowe ofert:

 • "Tam i z powrotem taniej"

Oferta jest skierowana dla podróżnych nie posiadających uprawnień do ulgi zamierzających skorzystać z przejazdu w obie strony tą samą drogą do ulgi 5%.
 • "Senior 60+"
Oferta przeznaczona dla osób, które ukończyły 60 lat i nie posiadają dodatkowych uprawnień do ulgi. Podróżni ci będą mogli nabyć bilety jednorazowe i miesięczne z ulgą 20%, a dodatkowo poza godzinami szczytu przewozowego - z ulgą 30%. Bilety te honorowane są dodatkowo na odcinkach granicznych Chałupki - Bohumin, Cieszyn - Český Těšín.
 • "Rodzina"
Oferta uprawnia do przejazdu od 2 do 9 osób, w tym co najmniej jednego dziecka do ukończenia 16 roku życia oraz maksymalnie 4 osób dorosłych z ulgą 30%.
 • "Superpakiet miesięczny KŚ+ZTM"
Zmiana nazwy oferty z "Bilet Śląski miesięczny".
 • "Trzynastka"
Zmiana nazwy oferty z "13".
 • "Taryfa Krakowska"
Oferta rozszerzona o przejazdy od/do stacji Oświęcim i Zawiercie.
 • "Taryfa Pomarańczowa"
Zmiana cen biletów:
- jednorazowych według taryfy normalnej - 5,50 zł,
- miesięcznych według taryfy normalnej - 139 zł.
 • "Silesia 24"
Bilet sieciowy imienny 24-godzinny ważny na obszarze województwa śląskiego (a także do stacji: Trzebinia, Sucha Beskidzka, Bohumin i Český Těšín) oraz honorowany w komunikacji zbiorowej ZTM bez ograniczeń, z ceną 38 zł, z możliwością zakupu w soboty, niedziele i święta dla drugiej osoby wspólnie odbywającej przejazd biletu "Silesia Duo" za 1 zł.
 • "Bilety liniowe" (KŚ dodały dodatkowe relacje):
L30 Imielin - Katowice;
L43 Katowice Szopienice Płd. - Tychy Lodowisko;
L55 Bielsko-Biała - Rybnik;
L68 Gliwice - Knurów;
L69 Gliwice - Rybnik;
L72 Gliwice - Żory;
L75 Rybnik - Pszczyna;
L77 Żory - Pszczyna.

Koleje Śląskie wycoują oferty:
 • "SilesiaWeekend", zastąpiony ofertą "Poza szczytem";
 • "Z powrotem taniej", zastąpiony ofertą "Tam i z powrotem taniej";
 • "Bilet Rodzinny", zastąpiony ofertą "Rodzina";
 • "Śląski Bilet Miesięczny", zastąpiony ofertą "Superpakiet miesięczny KŚ+ZTM";
 • "Bilet Katowicki", zastąpiony ofertą "Superbilet";
 • "10 godzin po sieci", zastąpiony ofertami "Poza szczytem", "Silesia 24" i "Silesia Duo";
 • "EKO BILET" i "METROBILET 6h P/T/A", zastąpione ofertami "Superbilet 24 Strefa M" i "Silesia 24".

mp / tychy.info

źródło: Koleje Śląskie

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.