tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 28 sierpnia 2021
  • 12 września 2021

[WIDEO] Nietypowe muzeum w Tychach. Sztalugi z zapałek

Sztalugi z zapałek, a na nich miniaturowe dzieła sztuki. W Tychach, a może i na świecie nie ma drugiego tak niezwykłego muzeum jak to. Pan Henryk o swoich niewielkich rozmiarów eksponatach może opowiadać godzinami. Wizyta w tym miejscu to potężna dawka inspiracji, wiedzy i ciekawostek.

ReklamaMuzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak mieści się w Tychach przy ulicy Żwakowskiej. Tuż obok niego znajduje się m.in. rubinowy zegar słoneczny czy Mini Park Raj.

Muzeum składa się z czterech działów: malarstwa, rysunku, grafiki; rzeźby i ceramiki; broni białej, a także z działu falerystyki, weksylologii, heraldyki, symboliki, emblematyki. Wizyta w nim to fascynujące doznania artystyczne, zwłaszcza że dyrektor i założyciel muzeum pan Henryk Jan Dominiak, chętnie dzieli się swoją wiedzą o życiu i sztuce. „Muzeum spełnia paradygmaty współczesnego zarządzania kulturą krajową i nie tylko. Tezauryzuje kwintesencję działalności ludzkiej, uprawianą przez artystów i rzemieślników ogółu części świata. Zaczynając od eksperymentów mistrzów pędzla, ilustratorów i plastyków, dalej rezultat rozumowania fidiaszy czy designerów, by ustanowić ewolucję wszechobejmującego pakietu celowości obiegowej”.

ab, Elżbieta Goraus / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.