Wiadomości

  • 30 lipca 2021
  • wyświetleń: 1357

[ZDJĘCIA] Patrole piesze, konne i rowerowe na Paprocanach

W trosce o bezpieczeństwo wypoczywających nad jeziorem Paprocany, rejon ten jest codziennie patrolowany przez mundurowych. Policjantów można spotkać w patolu pieszym, rowerowym lub konnym. Stróże prawa dbają o bezpieczeństwo miłośników kąpieli wodnych, przypominając, że woda oprócz radości i zabawy, niesie za sobą również wiele niebezpieczeństw.

Patrole piesze, konne i rowerowe na Paprocanach pilnują bezpieczeństwa - 07.2021 · fot. KMP Tychy


Na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Paprocany policjanci z tyskiej komendy codziennie czuwają nad bezpieczeństwem wszystkich wypoczywających. Policjantów Sezonowego Ogniwa Policji Wodnej wspierają także mundurowi na koniach. Patrole konne cyklicznie przyjeżdżają z Ogniwa Policji Konnej Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Zarówno policjanci na koniach, jak i pełniący służbę na jednośladach, są w stanie kontrolować teren wokół jeziora, wszędzie tam, gdzie wjazd samochodem jest zabroniony lub niemożliwy. Policjanci pełniący służbę w patrolach konnych wzbudzają wielkie zainteresowanie wśród mieszkańców, a w szczególności dzieci, jednak przede wszystkim stróże prawa pilnują ładu i porządku publicznego oraz reagują na wszelkie naruszenia prawa, a wszystko po to, aby było bezpiecznie.

- Pamiętajmy, że bezpieczeństwo nasze i naszych dzieci nad wodą w dużej mierze zależy od nas samych. Przestrzegajmy więc podstawowych zasad, które powinny obowiązywać podczas wypoczynku nad wodą. Ważne, by przede wszystkim zachować zdrowy rozsądek, gdyż brawura, alkohol i brak rozwagi mogą doprowadzić do nieszczęścia - apelują funkcjonariusze.

Pamiętajmy! Bezpieczna kąpiel to kąpiel w miejscu do tego przeznaczonym, która jest odpowiednio oznakowane i w którym nad bezpieczeństwem czuwa ratownik. "Dzikie kąpieliska" mają nieznane dno i głębokość, a woda w nich może być zanieczyszczona.

ar / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.