Wiadomości

  • 28 lipca 2021
  • 29 lipca 2021
  • wyświetleń: 1715

Bezdomna seniorka z demencją odnaleziona przez strażników miejskich

27 lipca, około godziny 18.20 dyżurny tyskiej straży miejskiej otrzymał zgłoszenie od zaniepokojonego mieszkańca, który poinformował że w rejonie ul. Rolnej 38, od dłuższego czasu przebywa prawdopodobnie zagubiona, starsza kobieta.

Bezdomna seniorka z demencją odnaleziona przez strażników miejskich
Bezdomna seniorka z demencją odnaleziona przez strażników miejskich - 07.2021 · fot. Straż Miejska Tychy


Na wskazane miejsce udał się patrol, który zlokalizował seniorkę. Już po krótkiej rozmowie, strażnicy zauważyli, iż ma ona prawdopodobnie ma zaniki pamięci - nie wiedziała jaką mamy porę roku, gdzie się znajduje oraz jak się nazywa.

Ze względu na stan seniorki, na miejsce wezwano zespół ratownictwa medycznego, natomiast w międzyczasie za pośrednictwem dyżurnego straży miejskiej, rozpoczęto ustalanie personaliów kobiety, która co jakiś czas przypominała sobie istotne fakty ze swojego życia (ostatni meldunek, początek numeru PESEL, imię ojca).

Medycy przebadali kobietę - wstępnie zdiagnozowano demencję starczą. Po kilkunastu minutach na miejsce dojechał także patrol policji, który w systemach teleinformatycznych policji sprawdził, czy kobieta nie jest poszukiwana przez rodzinę. Podczas prowadzonych czynności, kobieta zaczęła sobie przypominać iż od kilkunastu dni jest osobą bezdomną, ale nie wie jak znalazła się w Tychach.

Strażnicy, telefonicznie zaczęli się kontaktować ze wszelkimi ośrodkami dla osób bezdomnych w regionie, w których seniorka mogła przebywać - bezskutecznie nikt takiej osoby nie znał. Za pośrednictwem dyżurnego straży miejskiej, udało się zlokalizować ośrodek, w którym kobieta jakiś czas temu przebywała. Ze względu na brak potrzeby hospitalizacji, jak i samą wolę kobiety, seniorka została przewieziona do siedziby Fundacji "Zacisze Grażyny" w miejscowości Niewiesze (pow. Gliwicki), gdzie otrzymała odpowiednią opiekę.

ar / tychy.info

źródło: Straż Miejska Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.