Wiadomości

  • 23 lipca 2021
  • 24 lipca 2021
  • wyświetleń: 2350

Poznaj Jezioro: krajobraz - spacer w ramach projektu Lacus

Za nami:

Przed nami spacerowa odsłona projektu „Lacus” - autorskiej propozycji edukacyjnej Pauliny Niemczyk, skupionej wokół Jeziora Paprocańskiego. Wszyscy chętni będą mieli okazję zdobyć wiedzę na temat ekosystemu Jeziora Paprocańskiego, także w kontekście historii tego miejsca oraz z perspektywy turystyki i rekreacji już w sobotę, 24 lipca w godzinach godz. 11.00-13.00.

pocztowkaztychow,tychy,paprocany,jezioropaprocanskie,lato2020,silesia,lovesilesia,fotodnia,instagra
Paprocany... piękne z każdej perspektywy · fot. Tomasz Dziubany @fotozpasji


To propozycja dla tych, którzy szukają pełnych ekscytacji sposobów na spędzenie czasu z najmłodszymi. Głodny przygód? Odkryj tajemnice Jeziora Paprocańskiego, poznaj jego historię i wyrusz wyprawę przez wieki.

To spacer nie tylko dla najmłodszych - do wspólnego spacerowania Muzeum Miejskie zaprasza też rodziców i opiekunów, ponieważ docenia rodzinne i międzypokoleniowe więzi.

„Lacus” to autorska propozycja edukacyjna Pauliny Niemczyk, absolwentki Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, która w swojej twórczości artystycznej czerpie inspirację z natury, architektury i podróży. Ten interdyscyplinarny projekt badawczo-edukacyjny skierowany jest do dzieci i młodzieży z Tychów. Jego celem jest poszerzenie świadomości ekologicznej i wiedzy na temat ekosystemu Jeziora Paprocańskiego, także w kontekście historii tego miejsca oraz perspektyw turystyki i rekreacji. Poznanie specyfiki tego unikalnego obszaru umożliwią działania kreatywne z pogranicza nauki i sztuki, przybliżające zagadnienia z pogranicza biologii, geografii, fizyki i chemii, jak warsztaty, wycieczki, gry terenowe, prelekcje czy pokazy filmów. Czas realizacji działań planowany jest do grudnia 2021 roku.

Sobotni spacer poprowadzi Anna Syska - historyczka i popularyzatorka architektury. Współautorka i redaktorka kilku książek, autorka kilkudziesięciu artykułów naukowych. Autorka książki „Spodek w Zenicie. Przewodnik po architekturze lat 1945-1989 w województwie śląskim”, której wydawcą jest Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki. Wśród jej zainteresowań znajdują się przede wszystkim architektura XX wieku, budownictwo sportowe oraz architektura koncernu Bata. Miłośniczka żelbetu. Prowadzi popularny profil na Instagramie @to_tylko_architektura. Obecnie pracuje na stanowisku Miejskiego Konserwatora Zabytków w Tychach.

miejsce zbiórki: parking przy skrzyżowaniu ulic gen. Wł. Sikorskiego i A. Zgrzebnioka, Tychy
zapisy: Paulina Niemczyk, tel. 606 711 588, e-mail: p.niemczyk@muzeum.tychy.pl
liczba uczestników ograniczona
wstęp wolny!

ar / tychy.info

źródło: Muzeum Miejskie w Tychach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum Miejskie w Tychach" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Muzeum Miejskie w Tychach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum Miejskie w Tychach" podaj