Wiadomości

  • 27 lipca 2021
  • wyświetleń: 824

Komenda Główna PSP ostrzega przed próbami oszustwa "na strażaka"

W związku ze zdarzeniem, które miało miejsce na terenie jednego z powiatów woj. łódzkiego, Państwowa Straż Pożarna informuje, że strażacy nie prowadzą kontroli w domach i mieszkaniach prywatnych.

Straż pożarna, pożar, ogień, strażak,
Komenda Główna PSP ostrzega przed próbami oszustwa "na strażaka" · fot. Oskar Piecuch / czecho.pl


- W ostatnich dniach doszło do zdarzenia, podczas którego osoby przebrane w mundur próbowały dostać się do mieszkania chorego mężczyzny, informując go, że przyszli na kontrolę przeciwpożarową. Na szczęście tym razem mężczyzna nie wpuścił ich do mieszkania - informuje zespół prasowy Komendy Głównej PSP.

Przestępcy działając metodą tzw. "na wnuczka", "na policjanta" a teraz również "na strażaka" oszukują głównie osoby starsze. Wyłudzają pieniądze i kosztowności, które często stanowią dorobek całego życia.

- Pamiętajmy więc o naszych rodzicach i dziadkach. Przekażmy im, że strażacy nie prowadzą kontroli prywatnych mieszkań. Informujmy ich o tym, że są osoby, które tak naprawdę chcą ich oszukać i wyłudzić od nich oszczędności całego życia - dodają przedstawiciele KG PSP.

mp / tychy.info

źródło: Komenda Główna PSP

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.