Wiadomości

  • 20 lipca 2021
  • wyświetleń: 4157

[ZDJĘCIA] Lady D. Tychów: Magdalena Kulus i Zuzanna Broda

Dwie tyszanki zostały wyróżnione w konkursie Lady D. organizowanym przez Marka Plurę - Senatora Rzeczypospolitej Polskiej. Celem konkursu jest uhonorowanie pracy kobiet, które mimo codziennej walki z własnymi ograniczeniami, wnoszą istotny wkład w różnych dziedzinach życia społecznego.

Magdalena Kulus i Zuzanna Broda - Lady D. Tychów
Magdalena Kulus i Zuzanna Broda z tytułem Lady D. Tychów - 19.07.2021 · fot. Ewa Grudniok / UM Tychy


Konkurs Lady D. został zainicjowany w roku 2002 w Katowicach przez Marka Plurę. Od 2012 roku konkurs nosi imię Krystyny Bochenek. Dziś (19.07) laureatki odebrały wyróżnienia w Urzędzie Miasta Tychy oraz Marka Plury i Macieja Gramatyki - zastępcy prezydenta Tychów ds. społecznych.

- Od 19 lat honorowym tytułem Lady D. wyróżniamy kobiety z naszego regionu, które mimo swoich ograniczeń są aktywne w różnych dziedzinach życia. Nagrodzone dziś tyszanki z powodzeniem realizują swoje pasje. To godne podziwu, bo wiem, że wymaga to wiele pracy i poświęcenia - mówi Marek Plura.

Obie wyróżnione tyszanki poruszają się na wózku. Zuzanna Broda z powodzeniem bierze udział w biegach i półmaratonach. W swojej sportowej karierze starowała także w mytingach i zawodach pływackich. Magdalena Kulus od ponad dziesięciu lat zawodowo jest związana z Urzędem Miasta Tychy, gdzie zajmuje się promocją. Poza tym pracuje jako dziennikarka, korektorka i copywriterka. W latach 2007-2015 prowadziła blog o swoim psie asystencie pt. „Blondyn i Blondyna”, który później został wydany w formie książki w serii „Monika Szwaja poleca”. Poza tym jest autorką powieści "Nie tylko o łajdakach" i trzech książek dla dzieci - "Cykor", "Raptus", "Tyszaki".

- Gratuluję obu laureatkom. Jesteśmy dumni, że mimo codziennej walki z własnymi ograniczeniami, odnoszą sukcesy i stawiają sobie kolejne cele. Niepełnosprawność nigdy nie powinna być barierą dla realizacji celów i marzeń i zarówno Pani Magda, jak i pani Zuzanna każdego dnia to udowadniają - mówi Maciej Gramatyka - z-ca prezydenta Tychów ds. społecznych.

Wyróżnienia przyznano w 5 głównych kategoriach: „Aktywność zawodowa”, „Aktywność społeczna”, „Kultura i sztuka”, „Sport” i „Dobry start”. Nagrodzone zostały także zwyciężczynie w kategorii powiatów i miast na prawach powiatów. W sumie nagrodzono 27 kobiet z województwa śląskiego m.in. Bielska-Białej, Bytomia, Gliwic, Jastrzębia Zdroju. Katowic, Rudy Śląskiej, Rybnika, Zabrza i Żor.

ar / tychy.info

źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.