Wiadomości

  • 13 lipca 2021
  • 14 lipca 2021
  • wyświetleń: 1089

Upał i burze z gradem. Pogoda może być dziś szczególnie niebezpieczna

Za nami:

Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Krakowie wydało ostrzeżenie trzeciego, najwyższego stopnia przed burzami z gradem, które mogą wystąpić w środę na terenie województwa śląskiego. Nadal obowiązuje również alert II stopnia przed upałami.

upał
Upał i burze z gradem. Pogoda może być dziś szczególnie niebezpieczna · fot. Powiat


- Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień we wtorek od 29°C do 32°C, w środę od 32°C do 35°C. Temperatura minimalna w nocy z wtorku na środę od 18°C do 22°C - informuje Monika Kaseja, dyżurny synoptyk IMGW-PIB. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska szacuje się na 80%.

Ostrzeżenie drugiego stopnia (w trzystopniowej skali) przed upałami obowiązuje na terenie całego województwa śląskiego od wtorku, 13 lipca od godziny 12.00 do środy, 14 lipca do godziny 18.00.

Ponadto IMGW-PIB wydało ostrzeżenie najwyższego, trzeciego stopnia przed gwałtownymi burzami z gradem, które również mogą wystąpić na terenie całego województwa śląskiego. - Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć nawalne opady deszczu od 40 mm do 60 mm, lokalnie możliwa kumulacja do 80 mm oraz porywy wiatru do 100 km/h, lokalnie możliwe do 120 km/h. Miejscami grad. - informuje Monika Kaseja z Biura Prognoz Meteorologicznych w Krakowie.

Ostrzeżenie meteorologiczne trzeciego stopnia przed burzami z gradem dla naszego województwa obowiązuje od godziny 15.00 w środę, 14 lipca do godziny 8.00 w czwartek, 15 lipca. Ze względu na dynamiczne warunki ostrzeżenie może być aktualizowane. Jak dodaje IMGW, w godzinach późno popołudniowych będzie niewielkie prawdopodobieństwo na utworzenie się trąb powietrznych.

mp / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.